APOSTOLI - PRIČE JEZUSOVIH PRIKAZOVANJ

V Apostolskih delih najdemo več primerov t.i. praapostolske pridige. Sv. Peter pred velikim zborom pogumno oznanja rojakom: "Bog naših očetov je obudil Jezusa, ki ste ga vi pribili na križ in usmrtili. Bog pa ga je kot voditelja in odrešenika povišal na svojo desnico, da bi Izraelu dal spreobrnjenje in odpuščanje grehov. In mi smo priče teh dogodkov, pa tudi Sveti Duh, ki ga je Bog dal njim, ki so mu pokorni.« (Apd 5, 30-32)

OB VELIKI NOČI VAM VOŠČIM BOŽJEGA MIRU IN VESELJA OB VSTALEM GOSPODU!

župnik Janez

OZNANILA - 3. velikonočna nedelja (14.4. 2024)

Za 4. velikonočno nedeljo,  21.4. 2024,  je za čiščenje cerkve naprošena skupina iz Razor.

Pred nami je teden molitve za duhovne poklice. Naslov ima: Prosite Gospoda žetve. Vabim vas k molitvi, sv. mašam in odpovedim v dobro poklicanih v posebno službo Bogu in ljudem.

Sestanek za starše prvoobhajancev  (oziroma 3. razreda) v pripravi na slovesnost  1. sv. obhajila bo v ponedeljek, 15.4.2024 ob 19h v sejni sobi. Starši prvoobhajancev, lepo vabljeni!

Srečanje svetopisemske skupine bo v torek, 16.4. 2024 ob 19.30 (po večerni sv. maši) v sejni sobi. Lepo vabljeni!

Rafaelova družba iz Ljubljane, ki povezuje Slovence v zamejstvu in po svetu, je pripravila razstavo arhivskih fotografij o življenju in  delu slovenskih beguncev v Avstriji po letu 1945. Po drugi svetovni vojni je med 20.000 in 25.000 Slovencev zapustilo svoje domove ter odšlo v Italijo ali čez Ljubelj na Koroško. V izjemno težkih povojnih razmerah je zgodba slovenskih beguncev v tistem času postala resnično junaška zgodba. Šolstvo je bilo vzpostavljeno v nekaj dneh v blatu vetrinjskega polja, čeprav niso imeli ničesar, ob neprijazni taboriščni upravi in v hudem povojnem pomanjkanju vsega. Prav tako so iz nič vzniknili vrtci, časopisi, izpopolnjevanje v obrteh, pevski zbori, dramske skupine in vrsta drugih dejavnosti, ki jih lahko zaslutimo ob razstavljenih fotografijah.

Razstava bo gostovala v dvorani našega župnijskega doma na Dobrovi od četrtka, 18.4., od 17h do nedelje, 12.5. 2024, do 20h. Ob razstavi bo organizirano tudi predavanje zgodovinarke dr. Helene Jaklitsch, in sicer v torek, 23.4. 2024 ob 19.30. V času predavanja bo na razpolago tudi fotografska monografija Rojstvo novih domovin, ki preko obširne zgodovinske študije in arhivskih fotografij spregovori o tem zamolčanem obdobju slovenske zgodovine.

V četrtek, 18.4. bo po večerni sv. maši še adoracija – polurna tiha osebna molitev pred Najsvetejšim.

Srečanje družin naše nadškofije Vzemi Boga zares! bo v soboto, 20.4. 2024 od 14h do 17h na Brezjah. Po skupnem slavljenju Boga bo program potekal v več delavnicah (za otroke, mlade in starše) s pričevanji in pogovorom. Sv. mašo ob 16h bo vodil nadškof msgr. Stanislav Zore. Družine, lepo vabljene!

Škofijska Karitas Ljubljana je pripravila položnice za pomoč ljudem v stiski – dobite jih na polici z verskim tiskom. Geslo pomoči je: Nosite bremena drug drugemu. Ob položnicah so tudi zgibanke z navodili, kako postati mesečni boter ljudem v stiski.

Mladi, lepo ste vabljeni na mladinska srečanja vsak petek zvečer ob 20h v veroučnih prostorih župnijskega doma na Dobrovi. Srečanja za srednješolce vodi s. Sabina FMM, študentsko skupino pa župnik Janez.

MAŠNI NAMENI  IN MOLITVE od 15. do 21. aprila 2024 so objavljeni TUKAJ.

nalagam novice...