nalagam novice...

Pozdravljeni na spletnem portalu  župnije Grgar in podružnic: Bate, Banjšice, Čepovan, Lokovec, Lokve, Ravnica in Trnovo.

ŽUPNIŠČE V GRGARJU

11.11.2017 je g. škof Jurij Bizjak blagoslovil obnovitvena dela pri župnišču. Da je bilo gradbišče odprto leta 2012, gre zasluga tedanjemu župniku Kravos Matjažu in ŽGS, prostovoljcem in prostovoljkam za pomoč pri različnih delih ter otrokom za njihov prispevek. Za Božič leta 2013 je bilo v pismu vsem ljudem dobre volje poslano pismo, za sodelovanje pri nadaljnem delu. V njem je bilo razmišljanje z naslovom NAŠ DOM. "Položili so trdne temelje, da bo vzdržljivo kljuboval prepihu časa. Blizu moraš priti, da zaslutiš moč ustvarjalne zamisli, mojstrstvo zidarjev, ki so ga oblikovali. Tudi ti in jaz, mi vsi smo kamni v steni tega doma. Večni Mojster nam je izbral prostor in čas, da bi podpirali drug drugega in v skupnem sobivanju dajali trdnost hiši. Po petih letih človeškega dela ob božji pomoči in Marijini priprošnji se veselimo, da je ta skupni dom dobil življenje -ne še v svoji polniosti, saj ni dovolj, da v njem biva župnik-.potrebno je, da zaživi v svoji pastoralni dejavnosti."