Dobrodošli na spletni strani Župnije Grosuplje!

MAŠE

nedelje (in prazniki):7.00, 8.30, 10.00, 19.00
ostali dnevi:7.00, 19.00

Podružnice

Gatina:Vsak ponedeljek: poletni čas ob 20h; zimski čas ob 18h
Spodnja Slivnica:Vsak torek: poletni čas ob 20h; zimski čas ob 18h
Mala Stara Vas:Vsaka sreda: poletni čas ob 20h; zimski čas ob 18h

Rožni venec se moli vsak dan pol ure pred mašo.

SPOVEDOVANJE

Nedelje in pred vsako sveto mašo. Vedno, kadar želite, se lahko tudi dogovorimo.

Nekaj letno imamo tudi organizirano spokorno bogoslužje: v tednu pred praznikom vseh svetih, v tednu pred božičnim praznikom in pred praznikom velike noči.

BOLNIŠKO MAZILJENJE IN PRVI PETEK

Za prejem bolniškega maziljenja vas ali vaših bližnjih pokličite 041 393 689,
pišite na zupnija.grosuplje@rkc.si ali se dogovorite z duhovnikom na uradnih urah oziroma po jutranji ali večerni maši. Vsak prvi petek v mesecu obiskujemo bolne in ostarele v naši župniji. Če je med Vami kdo bolan ali onemogel, lahko mirno pokliče.

ŽUPNIJSKA PISARNA

Ponedeljek in torek

Sicer pa dobrodošli v vsakem času. Vendar brez zamere, če me kdaj ni doma.

Telefon:01 786 13 44
Mobitel:041 393 689
El. pošta:zupnija.grosuplje@rkc.si

ŽUPNIJSKA KARITAS GROSUPLJE

Redno je PISARNA odprta vsak prvi in tretji torek v mesecu od 17. do 19. ure

Na cerkvene in državne praznike NI URADNIH UR!

TEDENSKA OZNANILA
~ NAŠA ŽUPNIJA IN DUHOVNIKI ~

Pred nami je teden molitve za duhovne poklice. Potekal bo od 14. do 21. aprila pod geslom: »Prosite Gospoda žetve.«

Živimo v svetu, kjer je okrog nas veliko glasov in hrupa, zato je klic v duhovništvo, redovništvo ali v misijonsko poslanstvo pogosto težko prepoznati. Tudi zunanje okolje danes duhovnim poklicem ni naklonjeno. Ovira pri odločitvi sta tudi strah in nezaupanje. Ali bom zmogel? Sem res poklican? Poklicana oseba še ne razume narave klica in kaj to zanjo pomeni, zato z odgovorom pogosto odlaša.

Evangeliji poročajo, da se je Jezus ozrl po učencih in jih poklical. Ni jih prepričeval ali gledal na njihove kvalitete, enostavno jih je povabil, naj hodijo za njim. Nekateri izmed njih so nagovorili svoje prijatelje in jih pripeljali k Jezusu. Šele, ko so bili z Gospodom in z njim vztrajali na poti, so utrdili vero in poklicanost ter postali pravi nosilci oznanila novega življenja za druge.

Teden molitve za duhovne poklice je za Cerkev in za našo župnijo priložnost za okrepljeno molitev, da bi poklicani prepoznali Božje povabilo in nanj odgovorili pritrdilno. Gospod kliče tudi po drugih ljudeh, zato pomislimo, ali je kdo v našem okolju, ki kaže znamenja Božjega klica. Nagovorimo ga in spodbudimo k razmisleku, ali ga Gospod morda kliče. Odločitev mora biti vedno njegova, svobodna in osebna. Molitev Cerkve pa je priprošnja Bogu, da poklicanim da svojega Duha razločevanja, poguma in trdne vere ter vztrajnosti na poti.

Hvala vsem, ki tudi sicer molite za nove poklice in za stanovitnost vseh, ki smo že odgovorili na Božji klic. Zahvaljujmo se Gospodu za poklicanost.

V naši župniji so se do sedaj odločili za duhovniški poklic gospod Franci Kadunc, njegov brat Milan Kadunc, gospod misijonar Jože Adamič. Nazadnje je imel pri nas novo mašo g. Aleš Pečavar. Naša župnija ima tudi redovniški poklic, laiško misijonarko s. Alenko Oblak. P. Milan Kadunc je zapisal: »Ko razmišljam o geslu, s katerim bi strnil svoje življenje, bi izbral dve. Prvo sem natisnil na novomašnih podobicah: »Če hočeš videti, moraš gledati s srcem, kajti bistvo je očem skrito.« V misijonih pa sem se navdihoval pri apostolu Pavlu: »Gorje mi, če evangelija ne bi oznanjal.« V zborniku župnije Grosuplje pa lahko pri istem misijonarju preberemo: »Misijonar sem – z vso dušo in telesom. Z Bogom začnem vsako delo, prosim za navdih Sv. Duha. Saj sam ne zmorem ničesar. Pa Bogu zaupam, odprem vsa vrata, da lahko izpolnim naloge, ki me čakajo. Tudi to je molitev. Vse naše življenje je molitev. In če ga lepo živiš, je življenje slavljenje Boga. To je največja molitev, večja, kot če bi prosil, večja, kot če bi se zahvaljeval.«

Molimo vztrajno in z vero ter zaupajmo, da nam bo nebeški Oče dal novih poklicev, ki jih Cerkev in naša škofija potrebujeta.

GALERIJA SLIK VELIKEGA TEDNA V ŽUPNIJI GROSUPLJE

Dogodki za 3 maj
Dogodki za 4 maj

MOLITEV K SV. MIHAELU

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju,
bodi nam v pomoč zoper zlobnost in zalezovanje hudobnega duha.
Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno za to prosimo.
In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove,
ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo močjo v pekel pahni. Amen

Pod Mihaelovim varstvom

Zbornik ob 50-letnici blagoslovitve nove cerkve svetega Mihaela na Grosupljem

Bogata knjiga spominov, ponosa, vzponov in pomembnih pričevalcev župnije sv. Mihaela v Grosuplju. Zbornik poleg nove župnijske cerkve predstavlja tudi drugo sakralno dediščino, krajevno zgodovino in utrip živahne župnije.

50€