ŽUPNIJA  SVETE MARJETE  P O L Z E L A

­­­­­­­­­­­­­­­

Datum: 14.03.2005

IZVLEČEK IZ ZAPISNIKA 1. redne seje ŽPS Polzela

Dne 14.03.2005 ob 19. uri smo se sestali člani ŽPS Polzela na 1. redni seji v učilnici pod cerkvijo. Razen dveh, ki sta se opravičila, so bili prisotni vsi ostali člani.

Sejo je vodil g. Jože Kovačec.

1. Uvodna molitev – večernice za postni čas.

Po molitvi nam g. župnik razdeli škofove potrditvene listine za članstvo v polzelskem ŽPS.

2.   G. župnik nam predstavi in razdeli »Statut župnijskega pastoralnega sveta«.

3.   Na podlagi volitev izvolimo tajništvo:

- tajnik-predsednik:       Stanko Novak

- član–zapisnikar:          Janja Sevčnikar

- član:                          Janca Korber

4. Pismeno se opredelimo za komisije: oznanjevanje (3), bogoslužje (5), dobrodelnost (15).

5. Izredni delivci obhajila:

Na podlagi pismenih predlogov faranov, smo dobili imena predlaganih kandidatov za izredne delivce obhajil. Največ predlogov je bilo za Marka S., Primoža Z., Draga S., Blaža J., Stanka N. in dr. Po daljši razpravi je prišlo do zaključka, da še ne potrebujemo izrednega delivca obhajila, če pa se bo v prihodnosti pokazala potreba, bo ŽPS to temo ponovno obravnaval. Tako je odločila večina, čeprav se B.J. in še nekateri, se s tem niso strinjali.

6. Velika noč 2005

- povabilo g.župnika k udeležbi križevega pota iz Vimperka na Goro Oljko z zaključkom s sv.mašo.

- obredi na Veliko noč ostanejo nespremenjeni

- g. župnik predlaga, da bi vsaka vas dala vsaj enaga nosilca bander. Zadolžitev za organizacijo sprejmejo: Marija G., Jože Č., Maks V., Vera Jeršič. Stanko N. pa bo kot koordinator poskrbel za pripravo (vaje) izbranih.

7. Razno

- g. župnik nam razdeli anketo »Mnenja in stališča članic in članov ŽPS o uresničevanju sklepov Plenarnega zbora Cerkve na slovenskem«. Doma jo izpolnimo in pošljemo v priloženi kuverti naslovniku.

- Stranka 'Nova Slovenija' s predsednikom g. Janezom C., prevzame nalogo organizacije za pogostitev mater in drugih članov družin, ki se bodo ob 'Materinskem dnevu' (letos prestavljen na 4.4.2005) udeležili večerne maše.

- G. Stanko N. povabi nove člane ŽPS k opravljanju dežurstev v cerkvi na Gori oljki. Razpored bo sledil.

Seja se je zaključila z molitvijo ob 21.30 uri.                                                           Zapisala: Janca K.