ŽUPNIJA  SVETE MARJETE  P O L Z E L A

­­­­­­­­­­­­­­­

Datum: 12.09.2005

IZVLEČEK IZ ZAPISNIKA 6. seje ŽPS Polzela

Seja se  je pričela ob 19.00 uri v prostorih pod cerkvijo. Prisotni člani (18): Jože K., Stanko N., Rok B., Marija G., Blaž J., Vera J., Janca K., Andreja L., Alenka O., Ida R., Janja S., Marko S., Drago S., Maks V., Jernej V., Rudi J., Primož Z., Marjana V.; Opravičeno odsotni člani (6): Janez B., Janez C., Zinka T., Jože Č., Tanja D., Marjana V. Sejo je vodil g. Stanko Novak.

1.     Molitev

2.     Meditacija

3.     Pregled  zapisnika 4. in 5.seje ŽPS

4.     Začetek verouka

5.     Slovesnost ob začetku priprave na birmo

6.     Srečanje bolnih in ostarelih

7.     Razno - pobude in vprašanja

Ad 1  S pozdravom vseh prisotnih članov ŽPS je pričel g. Stanko Novak, g. župnik pa je nadaljeval z molitvijo.

Ad 2  Župnik Jože je pripravil meditacijo na temo o ODDALJENIH OD CERKVE. Med člane ŽPS sta bili razdeljeni tudi dve knjižici z naslovom: * 'Kristjan nosilec krščanskih vrednot v Cerkvi in v družbi';  * 'Oddaljeni - pot Cerkve'.

Odlomek iz knjižice 'Oddaljeni - pot Cerkve': »Oddaljeni za Cerkev niso poraz, temveč priložnost, so znamenje in priložnost za Cerkev. Plenarni zbor Cerkve na Slovenskem lahko razume kot eno samo veliko skrb matere Cerkve za svoje otroke, zlasti za tiste, ki so zakramentalno in občestveno  življenje zanemarili ali povsem opustili. Ne pričakujemo toliko široke kampanjske pastorale za zajetje obrobnih rib, temveč najprej resnico o naši veri. Bogato izkustvo Cerkve nas navdaja k drzni tezi: Cerkev, če hoče, lahko pride do vsake skupine oddaljenih, za vsakogar je lahko privlačna. Ampak le kot živa tvorba ljudi, ki so v njej našli odgovore na najgloblja življenska vprašanja.«

Ad 3  G. Stanko N. je prebral oz. povzel zapiske zadnjih dveh sej. Člani ŽPS pa so posamezne dogodke, ki smo jih v teh dveh zapisnikih načrtovali, komentirali. Naloge so bile sorazmerno dobro opravljene, pohvale so bile izrečene tudi za blagoslovitev oltarja na Gori Oljki. Nekaj težav je imel g. župnik z neodgovornostjo nekaterih povabljenih gostov. Vsak gost izkazuje s svojimi dejanji tudi svojo lastno identiteto.

Glede animatorjev je ga. Marija B. dodala, da je ga. Cvetka Ž. pripravljena priskočiti na pomoč in organizirati seminar za nove animatorje.

Na zapisnik ni bilo pripomb.

Ad 4  Ugotovljeno je bilo, da je bil odziv staršev, glede vpisa in nakupa učbenikov za verouk slab. Odzvalo se je le cca 30 % vseh veroučencev. Vendar glede na to, da je bil tak postopek prijave in nakupa učbenika tokrat prvič, bi morali to sprejeti in nadaljevati s tem načinom dela. Dobro bi bilo le, da se nalepi razpored vpisa tudi na vrata veroučnih učilnic.

Ad 5   Med člani ŽPS so bili različni predlogi. S soglasjem vseh članov ŽPS pa smo se odločili za naslednjega. Zberejo se lepe misli za življenje s pozitivno vsebino in se natisnejo na podobice. Vsak pripravnik na birmo dobi eno podobico z lepo mislijo. Poleg podobice za birmanca pa bo natisnjenih še pet ali šest podobic z isto mislijo, ki bodo razdeljene med vernike, le ti pa bodo za navedenega birmanca molili in bodo »botri« temu birmancu. Za zbiranje duhovnih misli so se javil: Rok B. (10), Marija B. (10), Janja S. (20), Andreja L. (10), Janca K. (10), Marija G. (10), Primož Z. (10), Marko S. (10). Zbrane misli je potrebno napisati in poslati po e-pošti do četrtka zvečer v župnišče. Pri sv. maši v nedeljo 18. septembra ob 10.30 bodo še posebej nagovorjeni novi animatorji, prejeli bodo blagoslov … Bodoči birmanci bodo povabljeni v prostore pod cerkvijo, tam se bodo  pogovorili in posladkali z bonboni, zanje poskrbi ga. Marija G. Podobice pa bodo pred cerkvijo delili otroci, pri vseh treh mašah.

Ad 6   Želeli bi pokazati ostarelim, da so v naši sredi zaželeni, da jih potrebujemo; zato bo skupina Avra pripravila primerno skladbico skupaj z pozdravnim govorom g. Roka B. Pri prošnjah naj bi sodelovali tudi ostareli, z njimi, pa naj bi se dogovoril g. Stanko N. Uvode v razne mašne dele in prošnje za to priložnost pripravi ga. Andreja.

Ad 7    Župnik Jože je ponovno povabil, da je še kar nekaj prostih mest za romanje mladih v Stično 17.9.2005. Rok B. bo spremljal in vodil mlade s Polzele in Petrovč. Svoje odlične sposobnosti za to je pokazal že v lanskem letu.

Predlog Marije B., da bi se poskušali v cerkvi naučiti in peti več pesmi. Po krajši razpravi je bil sprejet sklep:

SKLEP: G. Marko S. se zadolži, da napravi seznam pesmi in se skupaj z ostalimi organisti dogovori, da se naučijo po eno novo pesem vsak mesec. To pesem izvajajo v cerkvi in tako se bodo novih pesmi naučili tudi verniki. Prvo novo pesem naj bi prepevali že oktobra 2005.

Seja je bila zaključena z molitvijo, ob 21.45 uri.

Zapisala: Janja Sevčnikar