ŽUPNIJA  SVETE MARJETE  P O L Z E L A

­­­­­­­­­­­­­­­

Datum: 10.10.2005

IZVLEČEK IZ ZAPISNIKA 7. seje ŽPS Polzela

Seja se  je pričela ob 19.00 uri  v prostorih pod cerkvijo. Prisotni člani: Jože K.,  Stanko N., Marija G., Blaž J. , Vera J., Janca K.,  Andreja L. , Ida R., Janja S., Marko S.,  Drago S., Rudi J., Primož Z., Janez C., Zinka T., Jože Č., Tanja D. Opravičeno odsotni člani: Janez B.,  Marjana V., Rok B., Alenka O., Maks V., Jernej V., Mija B. Sejo je vodil g. Stanko Novak

1.   Molitev

2.   Pregled  zapisnika 6. seje ŽPS

3.   Pastoralni načrt (izbrana tema na prejšnji seji ŽPS)

4.   Priložnosti za nove sodelavce (Marko)

5.  Razno – pobude in vprašanja

Ad 1  S pozdravom vseh prisotnih članov ŽPS je pričel g. Stanko Novak, g. župnik pa je nadaljeval z molitvijo rožnega venca (desetko: ki je oznanjal božje kraljestvo).

G. župnik je pripravil meditacijo na temo o pomembnosti sodelovanja vernikov pri darovanju sv. maše. Gre za živo sodelovanje pevcev, organistov, vernikov…, nikakor pa ni zaželena in tudi ne dovoljena posneta glasba … razen v določenih primerih pri otroških mašah.

Ad 2  G. Stanko N. je prebral zapisnik 6. seje ŽPS in ga skupaj z drugimi člani komentiral. Sklep o uvajanju novih pesmi pri bogoslužjih, je delno realiziran, kar je predstavil g. Marko S. Na zapisnik ni bilo pripomb.

Ad 3  G. Marko S. je pripravil komentar k tej točki, o pregledu Pastoralnega načrta, kot ga predstavlja župnija Ljubljana Vič. Ugotovljeno je bilo, da imamo večino dogodkov v Pastoralnem načrtu naše župnije že zajetih … celo več (obletnice abrahamovce, ovdovelih…). Ker pa nekaterih doslej nismo imeli, smo za leto 2006 predlagali dodati:

-   v juniju (po zaključku pouka) oratorij za otroke;

-     pred večjimi prazniki (pred Božiče in Veliko nočjo) spokorno bogoslužje;

-     programu ob miklavževanju dodati blagoslov otrok;

-     predstavitev prvoobhajancev na nedeljo Jezusovega krsta;

-     praznovanje 1. obletnice krsta (tretja nedelja v juniju).

Ad 4  Marko S. je pripravljen natisniti obrazce za prijave novih sodelavce, ter jih pri eni od naslednjih maš predstaviti vernikom, in jih tako spodbuditi k sodelovanju pri bogoslužjih. To naj bi bilo izvedeno še pred koncem tega leta.

Ad 5  Pod točko 'razno' je g. Jože K. predlagal, da bi preverili še seznam kandidatov za obletnice porok, ki bo v novembru. Sam dogodek, pa naj bi se izvedel kot je že tradicija.

Župnik je prebral tudi pismo ga. Anice J. glede odpovedi krasitve cerkve. Gospa Anica je že vrsto let krasila cerkev, sedaj pa je že v letih in tega sama ne zmore več. Bogu smo lahko hvaležni za njeno dolgoletno vztrajnost. Za to dolžnost bosta morala sedaj poskrbeti člana ŽPS iz Ločice ga. Mija B. in g. Rudi J.

Seja je bila zaključena z molitvijo, ob 21.35 uri.

Zapisala: Janja Sevčnikar