+ + +       OZNANILA - RAZNA

RAZNE SPODBUDE

NAMENI APOSTOLATA MOLITVE ZA MESEC JULIJ

Splošni:
Kristjani naj upoštevajo občutljivost in potrebe vsakega človeka …Da bi kristjani upoštevali občutljivost in potrebe vsakega človeka, ne da bi pri tem prikrivali temeljne zahteve evangeljskega sporočila.

Misijonski:
Zavzetost vseh krščenih za preoblikovanje družbe …Da bi se vsi krščeni, vsak v svojih življenjskih razmerah, zavzemali za preoblikovanje družbe in prežemali miselnost in strukture sveta z lučjo evangelija.

Slovenski:
Duhovniki in redovniki so zgled poklicanim …Da bi se duhovniki in redovniki zavedali, kako njihov zgled mladega človeka lahko pritegne, da se odloči za duhovni poklic, ali pa ga tudi odbije.

8        Oklici:   u Rakar Rok in Pustinek Katarina;   v Štiglic Vinko in Šuster Petra

8        V sredo, na praznik apostolov Petra in Pavla, bodo posvečeni letošnji novomašniki. V Mariboru bo slovesnost ob 15. uri. V oglasni deski jih lahko vidite na slikah. Pospremimo jih v odgovorno službo z zavzeto molitvijo.

8        V soboto, 02.07.2005 ob 19. uri bo v mariborski stolnici srečanje med celovško in mariborsko škofijo. Ob tej priložnosti bosta mariborski škof dr. Franc Kramberger in celovški škof dr. Alojzij Schwarz slovesno blagoslovila kip sv. Eme, ki ga bo celovški škof skupaj z duhovniki in verniki slovesno prinesel v mariborsko stolnico. Osrednji dogodek tega srečanja bo slovesna škofova maša – somaševanje, ki ga bosta vodila oba škofa. Peli bodo združeni zbori ob spremljavi orkestra.

Lahko pa se že opoldne pridružite g. Dušanu Kubot (pred leti diakonu v naši župniji), ki organizira potovanje tako, da se bodo romarji ob 14.30 udeležili molitvene ure v Veliki Polani v Prekmurju, ob 15.30 bodo prisotni pri maši v tamkajšnji cerkvi, potem bodo v procesiji poromali na grob božjega služabnika duhovnika Danijela Halasa, nazaj grede pa se bodo ustavili v Mariboru na omenjeni slovesnosti.

8        Prihodnjo nedeljo prvič, potem pa vse počitniške nedelje, bosta samo dve sv. maši in sicer ob 7. in 10. uri. Ta sprememba je smiselna, ker se zaradi dopustov in drugih odsotnosti število obiskovalcev tako zmanjša, da tudi pri dveh mašah ni težav z sedeži. Spremembo, prosim, upoštevajte.

8        Pred odhodom na počitnice in dopuste še enkrat posredujem vabilo na romanje na Sicilijo in Malto. O tej destinaciji jih je veliko govorilo že več let in me spodbujalo, da naj kaj ukrenem. Želje sem izpolnil in romanje naročil, zdaj pa ste na vrsti vi, da se odzovete. Doslej se jih je prijavilo samo 15. Res se je od samega začetka vedelo, da avtobusa ne bomo uspeli napolnili samo našimi potniki, a več kot nas bo poznanih skupaj, lažje in lepše bo. Prijave v župnišču. Plačila na obroke do odhoda in če bo treba tudi pozneje.

8        Verski tisk:       »Družina« – nova (novomašna) številka  (26-27)

»Božja beseda danes« (2)

[KJ1]