+ + +       OZNANILA - RAZNA

NEDELJA,  03. julij 20050505121

RAZNE SPODBUDE

8        Oklici:   u Dolinšek Gregor in Florjanc Sabina;   v ……….

8

8        V soboto bo maša 15 minut pozneje kot sicer – torej ob 19.15. Prosim za razumevanje.

8        Prihodnjo nedeljo ob 15. uri bo spet maša na Vimperku.

8        Raiffeisen Krekova banka preko Aninega sklada v mesecu juliju prireja humanitarno akcijo v katero se bodo vključili bančniki, poslovneži in mnogi drugi posamezniki... Zbrana sredstva želijo podariti NAJŠTEVILČNEJŠI DRUŽINI. Naprošeni smo, da na elektronski naslov anin.sklad@siol.net, sporočamo naslove družin z več kot 8 otroki.

8        Član ŽPS, g. Marko Slokar posreduje oznanila o župnijskih dnevih 2005:

Tri leta so pretekla od zaključka sinode slovenske cerkve, ki je že s svojim geslom »IZBERI ŽIVLJENJE« pokazala, kakšen je njen namen. Mnogi, takrat zadani sklepi, so sad preizkušene in potrjene prakse v številnih župnijah, veliko smernic pa bo še potrebno spraviti v življenje. Pastoralna prizadevanja in izvajanje sklepov plenarnega zbora naj bi potekala v luči treh temeljnih odločitev : ZA ČLOVEKA, ZA OBČESTVO in ZA DIALOG. Tudi v naši župniji poskušamo uresničevati sklepe sinode in za letos smo si v župnijskem pastoralnem svetu zadali nalogo organizirati ŽUPNIJSKI DAN, ki je še posebej omenjen v sklepih sinode. Živeti krščansko ne nalaga zgolj obveznosti, da smo redno pri nedeljski maši in drugih obredih. Vsaj včasih mora biti vidno, da kristjanom aktivna vključenost v občestvo pomeni prednost pred drugim. K temu lahko pripomore župnijski dan, ki pomeni priložnost zbiranja čimvečje župnijske družine, da se ob bogoslužju in zabavi medsebojno povezuje. Pri nas smo iz enega dneva naredili tri, predvsem z namenom, da prav vsak župljan najde kakšno aktivnost zase in prispeva k medsebojni povezanosti. Tokrat se vse odvija po načrtih župnijskega pastoralnega sveta, seveda pa ste za vse prihodnje župnijske dneve ponovno vabljeni vsi, da podate pripombe in pobude, predvsem pa, da se aktivno vključite.

»SLAVA OČETU IN SINU IN SVETEMU DUHU!«

ŽUPNIJSKI DNEVI - POLZELA 2005

so besede, ki jih bomo v naslednjih štirinajstih dnevih pogosto zasledili. Predstavljajo geslo in  naziv letošnjih župnijskih dni. Telegrafska najava dogodkov je naslednja :

Petek, 15.7.2005, po večerni maši

19:30               veroučna učilnica                     otvoritev razstave starih molitvenikov

in predstavitev internetnih strani naše župnije

Sobota, 16.7.2005, bo bolj športno obarvana. Aktivnosti bodo potekale na štirih lokacijah:

9:00     igrišče ŠD Savinja 2000 Ločica ….     moški turnir v nogometu

igrišče na Bregu  …………………     ženski turnir v odbojki na mivki

športna dvorana KK Hopsi Polzela      moški turnir v košarki

veroučna učilnica ………………..      turnir posameznikov v namiznem tenisu

19:30   župnijska cerkev ………………...      orgelski koncert

Nedelja, 17.7.2005, osrednji dan župnijskih dnevov

7:00                 župnijska cerkev                      jutranja maša

10:00               veroučna učilnica                     oratorij za otroke

16:00               župnijska cerkev                      slovesna sv. maša s procesijo

po maši            parkirišče pod cerkvijo            družabno srečanje -

»za hrano in pijačo bo poskrbljeno, dobro voljo prinesite s sabo«

Podrobnosti sledijo naslednjo nedeljo v tiskanih oznanilih. Danes pa, poleg že izrečenega povabila k udeležbi, še nekaj drugih. Za tekmovalno udeležbo pri športnih dogodkih se je potrebno prijaviti - prijave zbirajo Matjaž za nogomet (5 članske ekipe), Andreja za odbojko (3 članske ekipe), Rok za košarko (tudi 5 članske ekipe) in Emil za namizni tenis (posamezniki). Prijaviti se je potrebno do petka, 15.7., telefonske številke pa so v oglasni deski. Pri procesiji po slovesni maši je poleg vseh nas še posebej zaželjena udeležba letošnjih prvoobhajancev v kar največjem možnem številu. Dobili bi drobceno zadolžitev, ki jo bo pripravila njihova katehistinja. Pecivo za družabno srečanje naj bi se peklo po celi župniji. Zbiranje peciva bo v veroučni učilnici, v soboto, 16.7., od 18. do 19. ure. Pecivo naj bo pripravljeno na primernih pladnjih, da se ga lahko takoj postreže.

Toliko zaenkrat. Naj bodo dnevi od 15.-17. julija za župnijo zares priložnost, da se odzove, da se okrepi in med sabo še bolj poveže,  da za prihodnost ponovno »izbere življenje«.

»SLAVA OČETU IN SINU IN SVETEMU DUHU!«

ŽUPNIJSKI DNEVI - POLZELA 2005