+ + +     OZNANILA – RAZNA

NEDELJA,  30. OKTOBER 20050505121

8

8   Od tega tedna naprej (do spomladi 2006) bodo večerne maše ob 17. uri.

8   V torek je praznik vseh svetih. Maše v naši župniji bodo ob 7., 9. in 14. uri. Ob koncu popoldanske maše bomo molili za rajne, v sprevodu poromali na pokopališče in blagoslovili grobove. V cerkvi se bomo ponovno zbrali ob 17. uri k molitvi vseh delov rožnega venca.

8   V sredo je spomin vseh vernih rajnih. Dve maši bosta zjutraj, ena pa dodatno tudi zvečer ob 17. uri. Ta večerna bo darovana za vse pokojne, ki jih bomo prejšnji dan omenili v 'spominih'

ÿ            V sredo ob 09.00 v Celju, Dom sv. Jožefa, začetek duhovnih vaj za ministrante, (Matej Užmah CM in Leopold Valant CM). Trajale bodo še naslednji dan, 03.11.2005 do kosila.

ÿ            V sredo zvečer ob 18.00 se bodo v Logarski dolini, v Domu duhovnih vaj sester Družine Kristusa Odrešenika začele tudi osebno vodene duhovne vaje v tišini za odrasle, (p. Andrej Benda DJ in s. Štefka Logar DKO). Trajale bodo do ponedeljka, 07.11.2005 opoldne. Inf.: 03/8389-015.

8   V četrtek (pred prvim petkom v mesecu) vabljeni k molitvi za duhovne poklice, ki jo bomo pred izpostavljenim Najsvetejšim opravili po večerni maš.

8   V četrtek po maši in molitvi za duhovne poklice (okr. 18. ure) bo v prostorih pod cerkvijo srečanje staršev otrok od 1. do 3. razreda.

ÿ            V četrtek ob 18.30 pri Svetem Duhu pri Škofji Loki, v Dom sv. Angele Merici začetek uvajanja v ignacijanske duhovne vaje v tišini, (p. Vili Lovše DJ, s. Meta Poročnik OSU). Zaključek v nedeljo, 06.11.2005 ob 13.00. Inf.: 04/5151-628, meta.potocnik@rkc.si.

8   V petek (prvi v mesecu) bo ob 16.30 izpostavljeno Najsvetejše. Vabljeni k molitvi, spovedi, litanijam in blagoslovu.

8   V petek po maši (ob 17.30) bo v prostorih pod cerkvijo srečanje staršev otrok od 4. do 9. razreda.

8   V petek ob 19.00 v Celju, Dom sv. Jožefa: 'Izobraževalni večeri': Veliki liki slovenstva: prof. dr. Andrej Rahten: "Slovenski parlamentarec".

ÿ            V petek ob 19.00 v Kančevcih (v Prekmurju), v Domu duhovnosti Benedikt: duhovne vaje  za otroke iz 3. in 4. razreda osnovne šole in njihove starše (v nedeljo dopoldne). Trajala bo do nedelje, 06.11.2005 ob 13.00. Inf.: miha.sekolovnik@rkc.si, 02/5541-138, 041/705-042.

8   V soboto bo zbiralna akcija Karitas »dar jeseni«. Od 9. do 16. ure vas bodo člani Župnijske karitas Čakali v svojih prostorih starega župnišča, da bodo prevzeli vašo darežljivost.

w  V soboto ob 9.00 v Celju, v Domu sv. Jožefa: delavnica in predavanje: "Kako pripravim priložnostni nagovor (ob različnih priložnostih)?", (prof. Jože Faganel, lektor ljubljanske Drame). Do 16.00.

ÿ            V soboto ob 9.00 v Celju, v Domu sv. Jožefa: 'Šola za starše' - 2. skupina, (Andreja in Jernej Iskra). Do 18.00.

8   Prihodnjo nedeljo bosta v župnijski cerkvi samo dve maši (ob 7. in 9. uri),  tretja, pol enajsta pa bo na Gori Oljki. Lepo ste vabljeni, da se je udeležite. Kakor vsako leto na ta dan bo po njej tudi družabno srečanje.

8

8   Od 28. 12. 05 - 1. 1. 2006 bo potekalo 28. evropsko srečanje mladih v Milanu. Srečanje je namenjeno za mlade od 16. - 29. leta starosti. Cena romanja je 10.000.- SIT in 45 EUR. Prijave zbirajo do 20. novembra oz. do zasedbe prostih mest. Prijavnice dobite na prijavnih mestih in na www.drustvo-skam.si.

TISK:         »Družina« - št. 44

»Ognjišče« - št. 11

»Družinska pratika 2006« - 980 SIT

»Marijanski koledar 2006« - 420 SIT

DRUGO:         2. november je obletnica smrti župnika g. Jožefa Attenederja (+1929).

4. novembra goduje mežnar Drago Stropnik

4. novembra goduje duhovnik domačin Drago Svetko

Čiščenje in krašenje cerkve v novembru:  verniki iz Ločice ob Savinji.

Nameni apostolata molitve za november:

- splošni: za poročene, da bi posnemali zgled svetega zakonskega življenja, ki ga številni zakonci živijo v vsakdanjih življenjskih okoliščinah;

- misijonski: da bi bili škofje na misijonskih področjih neprestano pozorni na svoje dolžnosti in skrbeli za stalno izobraževanje svojih duhovnikov;

- slovenski: da bi uresničevali sklepe Plenarnega zbora Cerkve na Slovenskem.

Molitev k troedinemu Bogu za nove škofije v Cerkvi na Slovenskem

Nebeški Oče, sonce našega življenja,
razsvetljuj pot nove evangelizacije
s sklepi plenarnega zbora Cerkev na Slovenskem.

Gospod Jezus Kristus, ustanovil si svojo Cerkev,
da bi v njej živel in nadaljeval svoje odrešilno delo.
V njej hočeš biti blizu vsakemu človeku.
V Cerkvi na Slovenskem se pripravljamo
na ustanovitev novih škofij.
Daj nam duha prvih kristjanov,
ljubezen, ki v Tvojem imenu vse združuje,
odločen pogum, ki z veseljem sprejema žrtve.

Sveti Duh, duša Cerkve,
daj, da bi bogastvo karizem in služb
pripomoglo k edinosti Kristusovega telesa.
Naj laiki, duhovniki in redovniki, tudi v novih škofijah
složno sodelujemo pri graditvi Božjega kraljestva.

Marija, Mati Cerkve,
po tvojem zgledu naj bomo poslušni Svetemu Duhu
in odprti za znamenja časa.
Za Cerkev na Slovenskem posreduj pri Troedinem Bogu,
ki živi in nas ljubi. Amen.