+ + +       OZNANILA - RAZNA

NEDELJA,  13. NOVEMBER 20050505121

8   Hvala za današnjo mašno nabirko, ki je namenska – za novo župnijo Bl. A. M. Slomška v Celju. (TR:06000-0929837158)

8   Danes, 13.11.2005 ob 15.00 bo maša na Vimperku. Po bogoslužju bo družabno srečanje ob dobrem domačem kruhu in mladem vinu. Pridite!

8   Danes, 13.11.2005 ob 17.00 bo v Ljubljani, v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma prireditev ob 100 letnici Zavoda sv. Stanislava – prve slovenske gimnazije (1905 - 2005): slavnostna akademija z naslovom: "Svetišče spomina - Penetrale memoriae". Sodelujejo: zbori Škofijske klasične gimnazije in dijaški orkester, ljubljanski nadškof in metropolit msgr. Alojz Uran, slavnostni govornik: predsednik vlade Republike Slovenije g. Janez Janša. (TV Slovenija, II. program, Radio Slovenija, 3. program in Radio Ognjišče: neposredni prenos). Ob 14.00: javna generalka.

8   Jutri, v ponedeljek, 14. novembra 2005, ob 19. uri bo redna seja ŽPS. Člani, odzovite se!

w      Jutri, v ponedeljek, 14. novembra 2005, bo minilo 25 let, odkar je novo imenovani mariborsko-lavantinski škof dr. Franc Kramberger po takrat veljavnem cerkvenem pravu prevzel škofijo v kanonično posest.

ÿ   Duhodne obnove za 'birmance 2006':

11.–13. november:          za fante in dekleta 7.– 9. razred; Želimlje

18.–20. november:          za ministrante; Želimlje

25.–27. november:          za fante in dekleta 7.– 9. razred; Kančevci v Prekmurju

09.–11. december:          za fante in dekleta 7.– 9. razred; Želimlje; prijava: tel. 040 360 729

09.–11. december:          za dekleta 5.– 9. razred; Bled; prijave: s. Marija, tel. 04 57 41 075

w Vabimo Vas na seminar Droga in moja odgovornost, ki bo v četrtek 17. novembra 2005 ob deseti obletnici Skupnosti Srečanje v Novi Gorici. Kot posebni gost bo na seminarju sodeloval don Pierino Gelmini, ustanovitelj Skupnosti Srečanje, poleg njega pa bodo predavali še p.dr. Cristian Gostečnik, dr. Sanja Rozman in mag. Miguel Maček iz Nemčije. Podrobnosti in prijavnica.

8   V soboto, 19. novembra bo v naši župniji slovesnost praznovanja obletnic porok – Ob 17. uri se bo pričelo slovesno bogoslužje, pri katerem bodo sodelovali tudi vsi zbori. Po maši in blagoslovu bodo jubilanti vabljeni v prostore pod cerkvijo, pevci s svojimi zborovodji pa čez cesto v gostilno 'Cizej' na priložnostno pogostitev.

Za lažjo organizacijo naprošam vse zakonce, ki v toku tega leta so ali še bodo obhajali katero od okroglih obletnic na pet in deset, naj svojo udeležbo prijavijo v župnišču ali kateremu od članov ŽPS. Dobrodošli!

8 Prihodnjo nedeljo, 20. novembra ob 15. uri bo pri nas na Polzeli revija cerkvenih pevskih zborov dekanije Žalec. Rezervirajte si čas, da boste lahko zraven!

w

w  Nikodemovi večeri v Mariboru 2005, z naslovom KJE PLOVEMO?, bodo potekali od ponedeljka, 21. novembra, do četrtka, 24. novembra 2005, z začetkom ob 19.30 v Slomškovi dvorani v Mariboru (Slomškov trg 20). Program obsega štiri okrogle mize.

Ponedeljek, 21.11.: Soočanje z nasiljem
Gosti: dr. Karel Gržan, duhovnik; dr. Jože Magdič, psihiater; ga. Julija Fekonja, Šolski center Ptuj; dr. Polona Selič, psihologinja, Urad varuha človekovih pravic.
Vodi: ga. Romana Bezjak, laiška teologinja.

Torek, 22.11.: Cerkev in denar
Gosti: dr. Lovro Šturm, minister za pravosodje; dr. Anton Stres, mariborski pomožni škof; g. Aleš Gulič, poslanec LDS v Državnem zboru; g. Jože Planinšek, župnik.
Vodi: g. Jože Možina, novinar.

Sreda, 23. 11.: Ali molitev ozdravlja?
Gosti: p. Marijan Šef, Prenova v Duhu; dr. Marjan Turnšek, teolog; mag. Vida Tomažič, psihologinja; g. Miran Kelvišar, hagioterapija.
Vodi: mag. Ivan Hočevar, teolog.

Četrtek, 24. 11.: Smo ujeti v potrošništvo?
Gosti: ga. Breda Kutin, Zveza potrošnikov Slovenije; dr. Ivan Štuhec, teolog; g. Zoran Janković, predsednik uprave Mercator; mag. Vlado Durič, teolog ter mož in oče.
Vodi: mag. Marjetka Raušl Lesjak, laiška teologinja.

Organizira: KŠC Sinaj, Koroška c. 1, 2000 Maribor, tel.: 02/25-14-790; 070/777-727, E-posta: ksc.sinaj@sinaj.net; http://www.sinaj.net, (Info: Milan Bizant, 031/364-339; milan.bizant@rkc.si)

TISK:         »Družina«

»Brat Frančišek« - št. 6

»Pisno iz Taizeja« - št. 5

»Salezijanski vestnik« - št. 6

»Družinska pratika 2006« - 980 SIT

»Marijanski koledar 2006« - 420 SIT

Založba DRUŽINA je pripravila predstavitveno zgibanko o našem edinem cerkvenem tedniku.  Ob izhodu iz cerkve jo boste danes vsi prejeli. Toplo vam bo priporočala, da se (v kolikor še niste) naročeni na DRUŽINO. Lahko jo dobivate na dom ali na župnijo. Naj se uresniči misel: tednik DRUŽINA v vsak slovenski dom!  Vsi, ki boste oddali kupon za žrebanje - tudi dosedanji naročniki – boste sodelovali v velikem nagradnem žrebanju.

DRUGO:         Čiščenje in krašenje cerkve v novembru:  verniki iz Ločice ob Savinji.

13. novembra goduje cerkveni ključar g. Stanko Novak

13. novembra goduje član ŽGS g. Stanko Košec

Molitev k troedinemu Bogu za nove škofije v Cerkvi na Slovenskem

Nebeški Oče, sonce našega življenja,
razsvetljuj pot nove evangelizacije
s sklepi plenarnega zbora Cerkev na Slovenskem.

Gospod Jezus Kristus, ustanovil si svojo Cerkev,
da bi v njej živel in nadaljeval svoje odrešilno delo.
V njej hočeš biti blizu vsakemu človeku.
V Cerkvi na Slovenskem se pripravljamo
na ustanovitev novih škofij.
Daj nam duha prvih kristjanov,
ljubezen, ki v Tvojem imenu vse združuje,
odločen pogum, ki z veseljem sprejema žrtve.

Sveti Duh, duša Cerkve,
daj, da bi bogastvo karizem in služb
pripomoglo k edinosti Kristusovega telesa.
Naj laiki, duhovniki in redovniki, tudi v novih škofijah
složno sodelujemo pri graditvi Božjega kraljestva.

Marija, Mati Cerkve,
po tvojem zgledu naj bomo poslušni Svetemu Duhu
in odprti za znamenja časa.
Za Cerkev na Slovenskem posreduj pri Troedinem Bogu,
ki živi in nas ljubi. Amen.