+ + +       OZNANILA - RAZNA

NEDELJA,  26. MARCA 20060505121

8 Hvala vsem, ki ste sinoči pripravili lepo praznovanje materinskega dne … Ker jim nismo uspeli zaploskati, naj danes posebej omenim NSi, ki je pripravila pogostitev po koncertu.

8

8  Od tega tedna naprej, do jeseni, bodo večerne maše ob 19. uri.

8  V sredo in petek, obakrat pol ure pred mašo, se bomo duhovno bogatili ob postajah križevega pota. Vabljeni!

8

8 V petek zjutraj ob 5.00 bo s parkirišča onkraj cerkve odpeljal avtobus na postno romanje 2006. Prijavljeni upoštevajte navodila, ki ste jih prejeli po pošti!

8  Napovedujem novo romanje. Na željo mnogih bomo od 8. do 10. junija 2006 obiskali »Kraljico miru« v Medžugorju. Program in pogoje si poglejte v oglasni deski ali na spletni strani polzelske župnije in se kmalu odločite! Polovica avtobusa je že polna.

8

8   Amatersko gledališče Vrba Vrbje pri Žalcu in KUD Polzela nas danes popoldne (nedelja, 26.03.2006) ob 18. uri vabijo na ogled gledališke predstave Petra Shafferja 'Črna komedija'. Predstava bo v Kulturnem domu na Polzeli. Cena vstopnice 1.000 SIT.

ÿ   DUHOVNE VAJE - OBNOVE:

30. mar.2. apr:   zakonci (otroško varstvo); Stična; prijave Vital V. na tel. 02 331-29-51

30. mar.2. apr:   v tišini, študentje, študentke; Mala Loka pri Domžalah; 031 364 339

31. mar.2. apr:   duhovno druženje in kuhanje; Logarska dolina; tel. 03 838 90 15556

31. mar.2. apr:   dijaki in študentje; Pohorje; informacije in prijave na tel. 051 337 556

31. mar.2. apr:   mladi; Kurešček; informacije in prijave na telefon 041 512 047

31. mar.2. apr:   zakonci; Mirenski grad; informacije in prijave na tel. 01 831 30 61

06.08. apr:          žene in matere; Brezje; informacije in prijave po tel. 04 533 88 93

TISK:     »Družina«  - št. 13

»Ognjišče« - št. 4

DRUGO:         Čiščenje in krašenje cerkve v aprilu:  Polzela

ÿ APOSTOLAT MOLITVE: april:

Splošni:   Pravice žensk. Molimo, da bi v vseh državah spoštovali osebne, socialne in politične pravice žensk.

Misijonski:  Cerkev na Kitajskem. Molimo za Cerkev na Kitajskem, da bi lahko opravljala svoje poslanstvo oznanjevanja evangelija v miru in popolni svobodi.

Slovenski:  Nova evangelizacija. Molimo, da bi iskali in našli učinkovita pota nove evangelizacije.

ŽUPNIJSKO ROMANJE:  8. do 10. junija 2006                                    sklic: 665

24. junija 1981 se je v majhni hercegovski vasici šestim otrokom prvič prikazala Marija. Ljudi je pozvala k spreobrnjenju in molitvi za mir, od tod tudi njeno ime »Medžugorska Kraljica mira«. Na milijone romarjev je od takrat že obiskalo ta kraj, prihajali so med zadnjo vojno in v vedno večjem številu še danes.

1. dan: četrtek, 8. junij      Polzela - Medžugorje

Odhod avtobusa ob 05.00 zjutraj. Vožnja mimo Zagreba, Karlovca, Plitvic in Sinja v Medžugorje. Namestitev v penzionu in zatem obisk bližnje vasice Bijakoviči. Povzpeli se bomo na hrib Crnico, kjer se je Marija prvič prikazala otrokom. Maša. Večerja in nočitev.

2. dan: petek, 9. junij     Medžugorje - Mostar

V zgodnji jutranji uri se bomo odpravili na hrib nad vasjo Križevac. Po njem se vije križev pot do velikega križa na vrhu, ki je bil postavljen ob tisoč devetstoti obletnici Jezusove smrti. Po vrnitvi bomo imeli zajtrk, kratek ogled in sv. mašo. Kosilo. Obiskali bomo center sestre Elvire za zdravljenje odvisnosti. Srečali se bomo z narkomani, ki s trdim delom iščejo pot v novo življenje. Popoldan ogled Mostarja, ki je vse do zadnje vojne veljal za eno najslikovitejših mest v Jugoslaviji. V starem mestnem središču bomo lahko občudovali obnovljen kamniti most čez Neretvo in druge znamenitosti. Vrnitev v Medžugorje, večerja in nočitev.

3. dan: sobota, 10. junij       Medžugorje - Vepric - Split - Polzela

Po zajtrku vožnja na obalo Jadranskega morja do Veprica imenovanega tudi »hrvaški Lurd«. V podobnem okolju kot v Franciji je urejena votlina s kipom Marije. Daljši postanek za mašo pri votlini. Pot bomo nadaljevali do Splita. Ogled največje mestne znamenitosti Dioklecijanove palače, dragocenega spomenika iz časov, ko je bilo antično mesto "Spalatum" zelo pomembno pristanišče. Po krajšem sprehodu po znameniti »splitski rivi« vožnja domov. Na Polzelo bomo prispeli v poznih večernih urah.

CENA: 18.000 SIT + 50 EUR    125,11 €

Cena je izračunana marca 2006 pri udeležbi najmanj 45 oseb.

V ceno je zajeto: vožnja z visokoturističnim avtobusom (klima, video, hladilnik), cestnine, 2 x polpenzion in 1 x kosilo v Medžugorju v dobrem penzionu v dvoposteljnih sobah TWC, duhovno in strokovno vodstvo, nezgodno zavarovanje, organizacija in DDV.

Način plačila: 10.000 SIT (41,73 €) ob prijavi, ostalo do 14 dni pred odhodom 50 € plačate našemu predstavniku v Medžugorju. (Prostovoljno zavarovanje rizika odpovedi v znesku 2.500 SIT (10,43€)

Prijave v župnišču na Polzeli