+ + +        OZNANILA - RAZNO

NEDELJA,  10. december 20060505121

- C -  2. adventni teden

Berila in evangeliji za delavnike 1.

8  … Danes slovesnost ob 80-letnici g. Janeza Bračuna.

8 Danes, 10. decembra bo v Drešinji vasi, v tamkajšnjem gasilskem domu, ob 15. uri blagoslovljena in odprta 3. razstava jaslic Savinjske doline. Na ogled bo še 16. in 17. decembra od 9. do 19. ure, po dogovoru pa tudi med tednom (plakat).

8  V ponedeljek, 11. dec. ob 19. uri bo v prostorih pod cerkvijo redna seja ŽPS.

8 ...

8 V petek,15. 12. 2006 ob 19.30 bo v domu Sv. Jožefa v Celju dobrodelni koncert kvarteta »Cellomania«. Program: Mozart, Čajkovski, Matz. Prihodki od koncerta bodo namenjeni otrokom rejniških družin celjske regije. Organizatorji pravijo: »Pridite in nam pomagajte prižgati iskrice v otroških očeh.«

8 V soboto se prične letošnja devetdnevnica preb božičem. »Kralja, ki prihaja - pridite, molimo!«

8 Prihodnjo nedeljo ob 15. uri bo v stolnici sv. Danijela v Celju prvo srečanje mladih celjske škofije s svojim škofom Antonom … ob Luči miru iz Betlehema. Mladi, rezervirajte si čas. Če rabite prevoz se čimprej javite.

8 3. in 4. adventno nedeljo bo med vsemi mašami priložnost za spoved.

8 Advent je čas za obisk bolnikov in ostarelih, ki ne morejo prihajati k zakramentom v cerkev. Vse, ki bi želeli, da jih obišče duhovnik na domu, prosim, prijavite, da se dogovorimo za dan in uro.

ÿ   TISK:   »Družina« - št. 50                    (naročnina 2007 = 65 €)

»Mohorjeva zbirka«                  (naročnina 2007 = 40 €)

»Ognjišče«                      (naročnina 2007 = 24 €)

»Pratika 2007«               (cena: 990 SIT = 4.13 €)

»Marijanski koledar«     (cena: 440 SIT = 1.84 €)

DRUGO:         Čiščenje in krašenje cerkve v decembru:  Orova vas

Orglanja: 10.12.2006:     07.00:            Mija N. - MePZ

09.00:            Stanko N.

10.30:            Tina N., Marko S., »Oljka«

Bralci beril: 10.12.2006: 07.00:            Martina L.; Marjan S.

09.00:            Beti D.; Frančiška K.

10.30:            Hedvika H.; Zdenka J.

Bralci beril: 17.12.2006: 07.00:            Anuša J.; Marjan B.

09.00:            Ana M.; Anita K.

10.30:            Andreja O.; Blaž J.

&  2.  ADVENTNA NEDELJA     Lk 3,2-3

V puščavi se je zgodila Božja beseda Janezu, Zaharijevemu sinu.

Prehodil je vso jordansko pokrajino

in oznanjal krst spreobrnjenja v odpuščanje grehov.

Kristjani v teh adventnih dneh pričakujemo nekoga, ki je hotel postati sopotnik na vseh naših poteh. Nekoga, ki nas spremlja tudi na naših krivih poteh in brezpotjih. Pričakujemo nekoga, ki gradi mostove sprave in ustvarja pota ljubezni od človeka do človeka.

Nekdo je napovedal svoj prihod. Prihaja, trka, a se ne vsiljuje. Nikoli ne vlamlja, da bi prišel do človekovega srca. Vrata, na katera trka, se odpirajo samo od znotraj. Prihaja v najbolj nevsiljivi podobi – kot nebogljen otrok.

Lk, 3,1-6

VSI BODO DELEŽNI ZVELIČANJA

Današnji evangelij o Zaharijevem sinu, ki »se mu je v puščavi zgodila Božja beseda …«, postavlja pod vprašaj lagoden adventni čas in mrzlični čas nakupovanja pred božičem. »Strezni se!« nam kliče mož iz puščave ... Zbudi se! Ozri se! Ne ženi se naprej!

Kar Janez od nas zahteva in pričakuje – če govorimo v metaforiki Izaije – so intenzivna premikanja zemlje in preobrati: »Pripravite Gospodovo pot, zravnajte njegove steze! Vsaka dolina naj se napolni in vsaka gora in hrib naj se niža.«

Evangelist Luka ne dopušča, da bi poslušali Jezusa brez predhodnega klica iz Janezovih ust. In cerkev nas ne pusti k jaslim, ne da bi prej poslušali glas preroka ob Jordanu. Mimo njegovega klica k vrnitvi ne vodi nobena pot do božičnega miru. Božič je za budne, za ljudi, ki v adventu niso pozabili zdrgniti spanca iz oči.

Janez je nasprotje zaspancev: »Prehodil je vso jordansko pokrajino in oznanjal krst spreobrnjenja v odpuščanje grehov …«  Kakor zaspanci tako tudi on želi, da dobro sanjamo, vendar s široko odprtimi očmi in s hrepenenjem po lastnem udejstvovanju: »Kar je krivo, naj bo ravno in razkopana pota naj bodo gladka.«

To je advent: čas iskrenosti, čas, ko popravimo krivice in oprostimo dolgove. Če v adventu tako živimo in smo s tem korak za korakom bliže božičnemu miru, je to že veliko!

(Po Christini Bramkamp)

ZRAZVEDRILO: ?!

Geodetska uprava Republike Slovenije Vas obvešča, da se morate v teh dneh še posebej intenzivno premikati, sicer vas bodo vpisali med nepremičnine.