NAMENI APOSTOLATA MOLITVE

JANUAR:

Splošni:  Da bi v današnjem času, žal velikokrat zaznamovanem z nasiljem, pastirji Cerkve še naprej kazali srcu vsakega človeka pot miru in razumevanja med narodi.

Misijonski:  Da bi Cerkev v Afriki postajala vedno bolj verodostojna pričevalka Kristusovega evangelija in da bi v vseh državah zavzeto delala za spravo in mir.

Slovenski:  Da bi nas obhajanje leta Svetega pisma spodbudilo k bolj zavzetemu spoznavanju Božje-ga razodetja.

OBVESTILA

Danes, v nedeljo, 07. januarja ob 16. uri bo v naši župnijski cerkvi tradicionalni koncert domačih zborov, nekaterih  skupin in organistov. Poslušalci vabljeni!

V ponedeljek, 08. januarja bo v prostorih pod cerkvijo redna seja ŽPS.

STATISTIKA - V LETU 2006:

POROČENIH:  15 parov; iz doma-če župnije nevest 10, ženinov 11  (Polzela 4, Breg 4, Ločica 6, Založe 7, Podvin 0, Orova vas 0); povprečna starost novoporočencev 29 let, vsi samski.

KRŠČENIH:  55 otrok, 29 dečkov, 26 deklic; iz domače župnije 49; zakonskih 26 (47%);  prvorojencev 30, drugorojencev 18, tretjerojencev 5, četrtorojenca 2;  Polzela 18, Breg 9, Ločica 6, Založe 7,  Podvin 7, Orova vas 2; povprečna starost očetov 31.5 let, mater 28.5 let (najmanj 17,6 let, največ 37.9 let); imena krščencev: 3x Anže, Nejc, 2x Aljaž, Julija, Neža, Nik, Tilen, Žan, 1x Ažbe, Davor, Emilija, Enej, Gaia, Jan, Janez, Julia, Katarina, Lara, Leja, Lina, Maj, Miha, Minea, Nastja, Oliver-Miha, Pia, Pija, Rebeka, Sabina, Staša, Tadej, Taja, Tevž, Tina, Tinkara, Tjan, Tjaš, Traša, Toni, Trina, Tristan, Zoja, Žana, Žiga, Živa.

POGREBOV:  39, 22 moških, 17 žensk; Polzela 19, Breg 5, Ločica 1, Podvin 0, Orova vas 3, Založe 8; povprečna starost 71 let; novih vdov 17, vdovcev 4.

TV Slovenija in Radio Ognjišče pripravljata v sodelovanju z Misijonskim središčem Slovenije veliko dobrodelno akcijo za izgradnjo nove šole in popravilo starih šol v Matangi na  Madagaskarju. Oddaja bo 14. jan. 2007 od 20. ure do 21.30.  Tel. štev. za prispevke: 01/512-25-00.

Letos so svoje lepo poslanstvo z obiskovanjem družin in posameznikov pričeli tudi naši koledniki. Na praznik Gospodovega razglašenja so na podboje vrat v mnogih hišah in v Domu upokojencev Polzela napisali:  20 + G + M + B + 07.  V sedanji obliki imajo koledniki svoj izvor v srednjeveških dramatičnih obredjih. S svojo preobleko in s svojim nastopom predstavljajo tri kralje - evangeljske modre z Vzhoda. Do druge vojne se je koledovalo skoraj povsod po Slovenskem, zdaj se koledovanje počasi obnavlja; trikraljevski koledniki zbrane darove namenijo misijonom.     * V soboto, 20. januarja se bodo pri Sv. Duhu v Celju udeležili škofijskega srečanja kolednikov.