OBVESTILA

Jutri, v ponedeljek, 19. marca je slovesni praznik sv. Jožefa. Na Polzeli bodo tri svete maše: ob 7.00; 10.30; 18.00. Počastimo varuha družin!

V ponedeljek, 19. marca bomo pričeli letošnji teden družine. Tematika razmišljanj: »Bog meni, jaz drugim.«

V ponedeljek, 19. marca ob 19. uri srečanje zborovodij in organistov.

Župnijska karitas Gotovlje vabi, v ponedeljek, 19. marca, ob 17.30 na predavanje patra dr. Karla Gržana: »Zadovoljstvo bivanja - najboljša preventiva proti zasvojenosti«. Predavanje bo v veroučni učilnici župnije  Gotovlje.

V torek, 20. marca ob 19. uri srečanje Župnijske karitas.

V sredo, 21. marca ob 19. uri seja Dekanijskega pastoralnega sveta.

Praznik Gospodovega oznanjenja je letos prenesen s 25. na 24. marec, zaradi postne nedelje, ki ima pred njim prednost. Ljudje po vsem svetu praznujemo dan, s katerim želimo vsaj kanček naše pozornosti nameniti svojim staršem. Zahvaliti se jim želimo, da so nam podarili življenje in nam po svojih najboljših močeh nudili vse, kar otroci potrebujejo. V največji meri se jim želimo zahvaliti za vso izkazano ljubezen. V Sloveniji smo ta dan razširili, in sicer kar na teden družine, ki ga obhajamo od 19. marca do 25. marca. V naši župniji bo posebna slovesnost, ki jo na to temo pripravljajo mladi, v soboto, 24. marca med mašo ob 18. uri. Vsi ste lepo vabljeni, da se pridružite!

Prihodnjo nedeljo, 25. marca 2007 bo v vseh župnijah celjske škofije nabirka za nakup prostorov v katerih bo sedež škofijskega ordinariata in ustanov, ki so nujno potrebne za uspešno delovanje škofije.  Lepo prosim, razmišljajte o tem že, ko boste odhajali od doma!

V nedeljo, 25. marca 2007 od 15. ure dalje bo v cerkvi na Gori Oljki gostovala 'Ikona prijateljstva'. Mladi bodo ob njej pripravili molitev in premišljevanje. Vsi ste lepo vabljeni, da se jim pridružite.

Priložnost za sveto spoved v naši župniji bo vse nedelje v preostanku postnega časa - 18. in 25. marca ter 1. aprila - od 6.30 do 11.30.

SVETI JOŽEF nad Celjem vabi na

ROMARSKI SHOD - v ponedeljek, 19. marca:

- ob 7.00 - sv. maša - misijonar Anton Lavrič

- ob 8.30 - sv. maša - opat Marjan Jezernik

- ob 10.00 - sv. maša - apostolski nuncij v Sloveniji,

msgr. Santos Abril Y Castello

- ob 11.30 - za obrtnike - misijonar Amadej Jazbec

- ob 18.00 - pete litanije Matere Božje

- ob 18.30 - sv. maša - škof. dr. Anton

- ob 19.30 - koncert Orkestra slovenske p. s solistko

V dogovoru z metropolitanskim sodiščem v Mariboru bo od 1. marca 2007 tudi v Celju na Škofijskem ordinariatu možnost pogovora in svetovanja glede postopka za ugotovitev ničnosti zakona. Tistim zakoncem, katerih zakon je prišel v krizo in menijo, da ni bil veljavno sklenjen, želi Cerkev pomagati, da uredijo svoje življenje. Pisarna na škofiji Celje bo v ta namen odprta vsak torek od 14. do 16. ure. Interesenti naj se prej najavijo po tel. 0590/80-600 ali 0590/80-601.

Večeri za starše - Dom sv. Jožef, Celje - ob 18,30

07. marec:   Biti odgovorna oče in mama

21. marec:   Kako in kdaj otroku postaviti meje?

04. april:      Vzgoja v enostarševski družini

18. april:      Otrok - odvisnost in samomor

16. maj:       Če je otrok preveč pred TV, računalnikom

06. junij:      Ko je otroku 'vseeno' ali se zapre v molk

20. junij:      Kako se pogovarjati o spolnosti?

Večeri za zakonce - Dom sv. Jožef, Celje - ob 18,30

28. februar: Ko v odnosu 'zaškriplje'

14. marec:   Čustvena hladnost v zakonu

28. marec:   Prepir in  odpuščanje

11. april:      Strah in nezaupanje

25. april:      Čustveno nasilje v zakonu

09. maj:       Zakaj mož noče na dopust?

23. maj:       Tašča, tast, zet in snaha

13. junij:      Mož se noče pogovarjati

27. junij:      Kaj je dober zakonski odnos?

Nagradni natečaj »Moč žive Besede«.

Zavod sv. Ignacija v sodelovanju s Slovensko škofovsko konferenco, Slovenskim bibličnim gibanjem, z Društvom katoliških pedagogov Slovenije in revijo Vzgoja vabi k sodelovanju vrtce, šole, zavode, župnije, družine … Udeleženci bodo razvrščeni v 7 kategorij:

1.  Predšolski otroci

2.  Učenci I. triade osnovne šole

3.  Učenci II. triade osnovne šole

4.  Učenci III. triade osnovne šole

5.  Otroci in mladi s posebnimi pot.

6.  Dijaki (strokovne šole, gimnazije)

7.  Študentje.

a) Likovni natečaj:  Posameznik lahko ustvarja v kateri koli likovni tehniki na temo, ki je predpisana za določeno starostno obdobje …

b) Literarni natečaj: Za literarno ustvarjanje se lahko izbere kateri koli svetopisemski odlomek ali izkušnjo ob Božji besedi.  Izdelek je lahko pesem ali proza.

Izdelke oddate do 30. aprila 2007 na naslov: Zavod svetega Ignacija, Zrinjskega cesta 9, Ljubljana.

Izdelku priložite izpolnjen obrazec s podatki o avtorju in izdelku, ki ga najdete na spletni strani Duhov. središča: www.rkc.si/jozef.

Izbrani izdelki bodo predstavljeni na razstavi,  v cerkvi sv. Jožefa v Ljubljani, od 5. junija do 31. julija 2007. Razstava bo spremljevalni dogodek svetovnega kongresa največjih raziskovalcev Svetega pisma danes www.iosot2007.si). Najboljši izdelki bodo nagrajeni.

Informacije: Sonja Pungertnik, po tel.: 01/32-20-77 ali po e-pošti: sonja.pungertnik@guest.arnes.si.

ROMANJE

Župnija Polzela in romarska agencija Aritours vas vabita na romanje:

LURD, FATIMA, SANTIAGO DE COMPOSTELA

Francija, Španija, Portugalska

v - Q   11. do 18. junij

CENA:  747 €   (179.000 SIT)

V ceno je vključeno:  prevoz po programu z visokoturističnim avtobusom (klima, video, hladilnik), letalski prevoz na relaciji Lizbona – Ljubljana, avtobusni prevoz z letališča Brnik, cestnine in parkirnine, 2 x polni penzion, 5 x polpenzion (zajtrk, večerja) v dobrih hotelih turistične kategorije (dvoposteljne sobe, TWC), vse vstopnine, vodstvo, organizacija, nezgodno zavarovanje in ddv.

Prijave: čimprej v našem župnišču.

Duhovni vodja: Jože Kovačec, žpk.