OZNANILA,

26.-27.04.2008

… Vasle Alojz

OBVESTILA

* V četrtek, 24. apr. ob 20. uri bo svoje delovanje pričela nova zakonska skupina. Prvič se bo srečala v prostorih pod cerkvijo. Parom, ki so se že odločili za sodelovanje se lahko pridružite še drugi. Dobrodošli!

* V soboto je v Domu sv. Jožefa v Celju posinodalni dan. Molimo za uspeh!

* Prihodnjo nedeljo, 27. aprila so k sv. maši ob 10.30 posebej lepo vabljeni vsi ovdoveli iz naši župnije.

* Z velikim veseljem pričakujemo prvo soboto v maju. Tega dne, 3. maja bo v Križevcih na Hrvaškem naš rojak, diakon, g. Gorazd Bastašič prejel mašniško posvečenje. Vsekakor se bomo te izjemne slovesnosti udeležili tudi mi – ne le predstavniki župnije, ampak čim večje število vernikov. Poskrbljeno bo za posebni avtobusni prevoz. Izpred župnijske cerkve se bomo odpeljali ob 6.30. Prispevek za prevoz bo 10 €. Prijavite se v zakristiji ali v župnišču.

* V soboto, 10. maja bo na stadionu Arena Petrol v Celju vseslovensko srečanje vernikov na Pastoralnem dnevu. Gotovo gre za največji shod slovenske Cerkve v letošnjem letu. Za lažjo udeležbo vernikov bo naša župnija organizirala posebni avtobusni prevoz. S Polzele bo odpeljal ob 9. uri. Prijavite se, prosim!.

ROMANJE

Od 18. do 21. junija 2008 bomo spet romali - tokrat na sever, v Berlin, Regensburg, Potsdam, Dresden. Za štiridnevno potovanje z 3x polpenzionom v hotelu 3* bo treba odšteti 289 €. Prijave v župnišču.

SKAVTI – DAN ZEMLJE

22. april je po vsem svetu znan kot Dan zemlje. Ob tem dnevu naj bi se posameznik malce ustavil, se vprašal, kam gremo in zakaj tako hitimo. Z navdušenjem lahko opazujemo, da je vedno več posameznikov, društev, organizacij, podjetij in podobno, ki vsak dan sprašuje, kaj lahko storimo v prihodnje, da nam bo bivanje prijetnejše, lahkotnejše, da bomo dihali čist zrak, bivali v zelenih okoljih, tako v mestih, kot na deželi, da bo voda pitna in je bo v izobilju, da bomo nehali onesnaževati reke, jezera, zrak, gozdove.

V majhni deželi, kot je Slovenija, prihaja do izjemno bistrih idej, čistih namenov in volje, da se združimo in skupaj naredimo premik v mišljenju, ter da se zavemo, da lahko naravo, ki nam je dana, pustimo za seboj v takšnem stanju, kot smo jo dobili ... Zato smo skavti iz stega Prebold-Polzela 1 sklenili, da začnemo povezovati ljudi, da se skupaj odločimo za spremembe, ki so potrebne v svetu.

Za začetek nagovarjamo vse ljudi dobre volje, da bi zbirali star papir. Mesto za odlaganje je v župnišču. Za sodelovanje že v naprej hvala!

DUHOVNE VAJE

Dom duhovnih vaj Logarska dolina: osebno vodene ignacijanske duh. vaje v tišini - od četrtka, 24. aprila, zvečer do torka, 29. aprila, opoldne. Vodita p. Fr. Kejžar  in s. Štefka Logar.

Dom duhovnih vaj Nazarje, Marijine sestre, vabijo na osebno vodene duhovne vaje v tišini, ki bodo od petka, 25. aprila, s pričetkom ob 17.30, do srede, 30. aprila, po kosilu. Tema: 'Bog me ljubi'. Voditelj: p. Ivan Platovnjak DJ. Prijave, info.: s. Irena Grandošek, tel.: 031-815-096, e-naslov: irena.grandosek@rkc.si.

Ljubelj, Oaza miru: duhovne vaje za družine z otroki od 25. do 27. aprila, vodi p. Lojze Markelj. Prijave: Dom Oaza miru, Podljubelj 307, tel.; 041-602-020, oaza.miru@rkc.si, www.rkc.si/oaza-miru.

Dom duhovnih vaj v Libojah: osebno vodene duhovne vaje v tišini, od nedelje, 27. apr., od 16. ure do čet., 1. maja, do kosila. S seboj prinesete Sveto pismo. Vodi s. Štefta Klemen. Prijave: s. Štefka Klemen, Gregorčičeva 20, Maribor, tel.: 02/252-44-72.

NAMENI APOSTOLATA MOLITVE - APRIL

Splošni:   Da bi kristjani tudi v težavnih in zapletenih razmerah današnje družbe s svojim življenjem neutrudno pričevali, da je Kristusovo vstajenje vir upanja in miru.

Misijonski:   Da bi bodoči duhovniki mladih Cerkva bili deležni vedno boljše izobrazbe in duhovne formacije za evangelizacijo svojega naroda in vsega sveta.

Slovenski:   Da bi razumeli in uresničevali naročilo koncila, naj živimo kot velikonočni Kristjani.