OZNANILA

17. 08. 2008

Urnik maš:

poletni čas: 15.06.– 07.09.

07.00 … poned., torek, sreda

nedelja, 24.08.2008

07.00 … Veronika B.

- ljudsko

10.00 … Anita K. (Mateja S.)

... ljudsko

Dežurni v cerkvi

na Gori Oljki:

16.-17.8. 2008

… Mija Bastl

23.-24.8. 2008

… Janca Korber

...

OBVESTILA - VABILA

Oklici: Tomaž Terčak in Danijela Strožer.

To soboto, 23. avgusta bo spet dan druženja za župnijske sodelavce. Avtobus bo izpred naše cerkve odpeljal ob 8. uri. Prosim, sporočite svojo udeležbo! Stroškov ni nobenih.

V četrtek, 28. avgusta bo pri sv. Jožefu v Celju študijski dan za kateheta.

Bazilika Lurške Marije v Brestanici vabi na srečanje bolnikov, invalidov in ostarelih, v nedeljo, 7. septembra 2008. Ob 14.00 zbiranje in priložnost za spoved; ob 14.30 skupni rožni venec; ob 15.00 sv. maša in bolniško maziljenje; po maši blagoslov z Najsvetejšim. Srečanje bo vodil g. škof dr. Anton Stres. Lepo vabljeni! Omogočite srečanje vsem, ki so vaše pomoči potrebni!

LETO APOSTOLA PAVLA

Župnijam se priporoča, naj ob nedeljah in praznikih še posebej pozorno prisluhnejo drugemu berilu, ki je večinoma vzeto iz Pavlovih pisem.

Svetopisemske skupinam se priporoča, da v srečanja vključijo apostola Pavla ali pa mu morda posvetijo kar celo leto. Apostolska dela in 14 Pavlovih pisem predstavljajo izvrstno gradivo tako za refleksijo kot tudi molitev. Slovensko biblično gibanje in Svetopisemska družba Slovenije sta s svojimi pripomočki vedno na voljo za podporo in nasvet.

TA TEDEN GODUJE TUDI ... Sveti Bernard.

Rodil se je leta 1090 blizu Dijona v Franciji. Kmalu mu je umrla mati. To je v sedemnajstletniku moralo izzvati pravo krizo, saj je bil zelo navezan na svojo dobro in pobožno mater. Umaknil se je v samostan Cîteaux, s seboj pa je pritegnil še trideset svojih sorodnikov. Živel je zelo strogo in zadržano. Leta 1115 je dobil nalogo, da ustanovi opatijo v Clairvauxu (Chiaravalle), ker je veliko mladih hotelo stopiti v cistercijanski red. Opatija je lahko sprejela okrog sedemsto menihov. Po razkolu v Cerkvi (2 papeža hkrati) je ostal na strani zakonitega papeža in zanj pridobival tudi druge. Spremljal je politično dogajanje in se boril proti Arnaldu iz Brescie. Podpiral je papeža Evgenija III., ko je ta pozival Evropo v II. križarsko vojno. Umrl je 1153.

MISLI

Koliko je življenje uspešno in prijetno, je odvisno

tudi od tega, kako ljudje drug drugega prenašamo in koliko smo si naklonjeni. Bližji smo bolj sebi kot drugim. Jezus pa pravi, da moramo svoje bližnje imeti radi prav toliko kot sebe.

Kaj pomaga iskati Boga na svetih krajih, če ga izgubiš v srcu.

NAMENI APOSTOLATA MOLITVE - avgust

AVGUST:

Splošni:  Da bi človeška družina znala spoštovati Božji načrt za svet in se tako vedno bolj zavedala, kako velik dar je za nas stvarstvo.

Misijonski:  Da bi s pazljivim razločevanjem posebnih darov in s stalno zavzetostjo za izobraževanje in duhovno formacijo spodbujali in krepili odgovor vsega Božjega ljudstva na poklicanost vseh za svetost in poslanstvo.

Slovenski:  Da bi v župnijah zaživele molitvene, svetopisemske, zakonske in druge skupine in da bi med seboj sodelovale.