OZNANILA

MOLITEV ZA SLOMŠKOVO

KANONIZACIJO

Nebeški Oče!

Blaženi škof Anton Martin Slomšek je luč na poti našega krščanskega življenja.

Naj nas spremlja njegov zgled

in podpira njegova priprošnja, da bomo v edinosti s teboj

in med seboj napredoval v veri, upanju in ljubezni

in bodo uslišane naše prošnje za njegovo kanonizacijo.

To prosimo, po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Uslišanja na Slomškovo priprošnjo sporočite na Nadškofijski ordinariat Maribor!

OBVESTILA - VABILA

Danes popoldne ob 15. uri bo v Brestanici slovesnost ob nedelji bl. Antona Martina Slomška. Maševal bo škof, dr. Anton Stres.

Od 28. septembra do 5. oktobra bo v Cerkvi na Slovenskem potekal 17. teden za življenje. O življenju je potrebno razmišljati, se ga na novo razveseliti, odkrivati njegovo lepoto in njegov smisel, v katerega so zajete tudi človeške stiske in globine trpljenja. Program bo potekal pod svetopisemskim geslom: »Zavzel sem se zate v puščavi, v deželi velike žeje« (Oz 13,5).

V sredo, 1. oktobra bo maša ob 9. uri. Somaševali bomo dekanijski duhovniki.

V oktobru bodo večerne maše ob 18. uri. Upoštevajte!

V četrtek in petek (1. v mesecu) bosta pobožnosti pred Najsvetejšim!

V nedeljo, 5. oktobra bo druga sv. maša (ob 9.00) darovana za mir in blagor v občini Polzela. »...Veselite se, izpopolnjujte se, spodbujajte se, bodite istih misli, živite v miru, pa bo Bog ljubezni in miru z vami.«

V nedeljo, 5. oktobra ob 10.30 bo spet maša na Gori Oljki. Ob isti uri v župnijski cerkvi ne bo maše.

MoPZ Polzela slavi v tem letu 55 letnico delovanja na prosvetnem področju, še dlje prepeva na koru. Obletnico bo zaznamoval s koncertom, v soboto, 11. oktobra ob 19.30 uri v kulturnem domu na Polzeli.

Napovedujemo letošnje župnijsko romanje »Po cerkvah sv. Marjete«. Potem, ko smo v zadnjih treh letih obiskali Slovence na Avstrijskem Koroškem in v Furlaniji-Julijski krajini na italijanski strani meje, bomo letos potovali na vzhod do Porabja na Madžarskem. Datum romanja: sobota, 18. oktober. Odhod avtobusov izpred cerkve ob 7.30. Cena: 20 €. Prijave!

LETO APOSTOLA PAVLA

Sveti oče predlaga, da bi v Pavlovem letu zasledovali zlasti dva cilja: da bi se vsi navzeli Pavlove gorečnosti in zavzetosti ter da bi po Pavlovem zgledu zahrepeneli po edinosti. Naše osnovno geslo naj bo Pavlovo naročilo, ki stoji pred njegovo hvalnico ljubezni: »Hrepenite pa po večjih darovih!«

KATEHUMENAT

Vsi odrasli, ki bi želeli prejeti zakramente sv. krsta, sv. obhajila in sv. birme, se pridružite skupini, ki se bo od 7. oktobra do velike noči 2009, vsak torek ob 20. uri srečevala v Domu sv. Jožefa v Celju. Informacije in prijave na telefonu: 059 073 800.

Vpis v prvi in ostale letnike Katehetsko pastoralne šole bo 3. oktobra ob 17. uri, začetek predavanj pa 10. oktobra.

NAMENI APOSTOLATA MOLITVE

OKTOBER:

Splošni:  Da bi sinoda škofov pomagala dušnim pastirjem in teologom, katehistom in animatorjem, ki se trudijo v službi Božje besede, pogumno posredovati verske resnice v povezanosti z vso Cerkvijo.

Misijonski:  Da bi v tem mesecu, ki je posvečen misijonom, Papeška misijonska dela in druge ustanove s svojimi pobudami dosegle, da bi vsaka krščanska skupnost začutila potrebo po sodelovanju v vesoljnem poslanstvu Cerkve z molitvijo, premagovanjem in konkretno pomočjo.

Slovenski:  Da se iz strahu, da bomo veljali za drugačne, ne bi bali živeti iz vere in vernost na zunaj pokazati.