OZNANILA

MOLITEV ZA SLOMŠKOVO

KANONIZACIJO

Nebeški Oče!

Blaženi škof Anton Martin Slomšek je luč na poti našega krščanskega življenja.

Naj nas spremlja njegov zgled

in podpira njegova priprošnja, da bomo v edinosti s teboj

in med seboj napredoval v veri, upanju in ljubezni

in bodo uslišane naše prošnje za njegovo kanonizacijo.

To prosimo, po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Uslišanja na Slomškovo priprošnjo sporočite na Nadškofijski ordinariat Maribor!

OBVESTILA - VABILA

Čestitke MoPZ ob 55 letnici delovanja in zahvala za koncert, ki so ga priredili ob tej priložnosti.

V ponedeljek ob 19. uri bo v prostoru pod cerkvijo redna seja ŽPS.

V sredo, 15. oktobra ob 18. uri bo v celjski stolnici sv. maše ob začetku akademskega leta. Študentje vabljeni.

Ritem Duha 2008 – 18. oktobra ob 19.30 v športni dvorani na Vrbanjski v Mariboru. Vabljeni! Za udeležbo se prijavite pri katehistinji Andreji! »Svetel plamen« zastonj.

Prihodnja nedelja je misijonska. Upoštevajte pri molitvi in nabirki. Osrednji dogodek z misijonsko vsebino v škofijskem merilu bo evharistično srečanje v Mozirju ob 15. uri.

ROMANJA

Avtobusa na župnijsko romanje »Po cerkvah sv. Marjete« odpeljeta v soboto ob 7.30. Prostih mest ni.

Romarska agencija Aritours nas 25. oktobra vabi na jesensko romanje v slovenski Lurd - Brestanico. Pripravili so privlačen program: ogled gradu, kulturni program, vinsko klet, kosilo in za konec slovesno mašo. Duhovni vodja bo škof dr. Jožef Smej. Cena 30 € je resnično nizka, le za pokritje stroškov, kulturni program in organizacija pa bo njihov poklon romarjem ob 15. letnici delovanja. Odhod avtobusa izpred naše cerkve ob 8. uri.

SPOMIN NA RAJNE

Približuje se praznik Vseh svetih in Spomin vseh vernih rajnih, ko se še bolj kot sicer posvečamo pokojnikom. Spomin je lepo združiti z dobrim delom. Tudi letos bomo v ta namen naredili spisek tistih, ki jih želite priporočiti božjemu usmiljenju. Poslužite se utečenega načina.

KATEHUMENAT

Vsi odrasli, ki bi želeli prejeti zakramente sv. krsta, sv. obhajila in sv. birme, se pridružite skupini, ki se bo od 7. oktobra do velike noči 2009, vsak torek ob 20. uri srečevala v Domu sv. Jožefa v Celju. Informacije in prijave na telefonu: 059 073 800.

LETO APOSTOLA PAVLA

»... Če ste torej vstali s Kristusom, iščite to, kar je zgoraj, kjer je Kristus, sedeč na Božji desnici. Mislite na to, kar je zgoraj, ne na to, kar je na zemlji. Kajti umrli ste in vaše življenje je skrito s Kristusom v Bogu ...«

(Kol 3, 1-3)

NAMENI APOSTOLATA MOLITVE

OKTOBER:

Splošni:  Da bi sinoda škofov pomagala dušnim pastirjem in teologom, katehistom in animatorjem, ki se trudijo v službi Božje besede, pogumno posredovati verske resnice v povezanosti z vso Cerkvijo.

Misijonski:  Da bi v tem mesecu, ki je posvečen misijonom, Papeška misijonska dela in druge ustanove s svojimi pobudami dosegle, da bi vsaka krščanska skupnost začutila potrebo po sodelovanju v vesoljnem poslanstvu Cerkve z molitvijo, premagovanjem in konkretno pomočjo.

Slovenski:  Da se iz strahu, da bomo veljali za drugačne, ne bi bali živeti iz vere in vernost na zunaj pokazati.