OZNANILA

08.-09.11.2008

… Alojz F.

MOLITEV ...

Večni Bog, ti hočeš, da je Cerkev zakrament odrešenja za vse narode in da nadaljuje Kristusovo zveličavno delo do konca časov. Prosimo te, prebudi naša srca, da se bomo vsi verniki bolj čutili poklicani k delu za rešitev vsega sveta. Vsi narodi naj postanejo ena družina in naj rastejo v eno samo božje ljudstvo. Po Kristusu našem Gospodu. Amen.

Uslišanja na Slomškovo priprošnjo sporočite na Nadškofijski ordinariat Maribor!

OBVESTILA - VABILA

V četrtek, 6. novembra po maši bo izpostavitev Najsvetejšega in molitvena ura za duhovne poklice.

V četrtek, 6. novembra ob 18.00 (po sv. maši in molitvi za duhovne poklice) bo srečanje za starše veroučencev od 1. do 3. razreda.

V petek, 7. novembra pol ure pred sv. mašo bo češčenje Srca Jezusovega (molitev, spoved, blagoslov z Najsvetejšim).

V petek, 7. novembra ob 17.30 (po sv. maši) bo srečanje za starše veroučencev od 4. do 9. razreda.

Vse člane SBG, biblične skupine, udeležence Katoliškega dopisnega svetopisemskega tečaja (KDST), bralce revije Božja beseda danes in prijatelje Svetega pisma vabimo na vseslovensko letno srečanje Slovenskega bibličnega gibanja, ki bo ob 15-letnici delovanja v Domu sv. Jožefa v Celju, v soboto, 8. novembra, od 9.00 do 16.30.

Projekt Oratorij vabi na posvet voditeljev Oratorija, ki bo v soboto, 8. novembra od 9. do 15. ure v Salezijanskem mladinskem centru v Celju. Namen posveta je povezovanje, izmenjava izkušenj, skupno iskanje novih rešitev.

Prihodnja nedelja je zahvalna. Ob 10.30 bo maša na Gori Oljki. V župnijski cerkvi ob tej uri maše ne bo. Prijazno vabljeni.

V salezijanskem mladinskem centru v Cerknici bo v dveh vikendih: od  7. do 9. novembra in od 21. do 23. novembra potekala šola za animatorje ABC animiranja. Vabljeni srednješolci, ki že imajo nekaj animatorskih izkušenj. Prijave zbirajo na info@drustvo-skam.si. Več na: http://www.drustvo-skam.si/ssa/

DUHOVNO POGLABLJANJE

V Domu sv. Jožefa, Celje bo v četrtek, 6. novembra predavanje Bogdana Žorža. »Napake pri vzgoji«.

V Don Boskovem centru v Celju (na Hudinji), bo v četrtek, 6. novembra ob 19. uri večer za starše: »Kako otroku postaviti meje?«

V Domu Oaza miru, Podljubelj 307, bo v soboto, 8. novembra seminar za bralce božje besede. Vodil ga bo g. Vlado Pečnik. Tel.: 04 594 05 99, gsm: 041 60 20 20, e-pošta: oaza.miru@rkc.si  www.rkc.si/oaza-miru.

LETO APOSTOLA PAVLA

»... Naša domovina je v nebesih, od koder tudi pričakujemo Odrešenika, Gospoda Jezusa Kristusa. Ta bo z Božjo močjo, s katero si more podvreči vse, preobrazil naše bedno telo, tako da ga bo naredil podobnega svojemu poveličanem telesu.«

(Flp 3, 20-21)

ŽE NA RAZPOLAGO

Družinska pratika ........  4,70 €

Marijanski koledar .......  2,00 €

Namizni koledar ...........  4,20 €

Enolistni koledar ..........  0,45 €

Koledarček ...................  0,10 €

NAMENI APOSTOLATA MOLITVE

NOVEMBER:

Splošni:  Da bi zgled ljubezni, ki nam ga dajejo svetniki, utrdilo kristjane v predanosti Bogu in bližnjemu, da bi posnemali Kristusa, ki je prišel, da bi služil in ne, da bi drugi služili njemu.

Misijonski:  Da bi krščanske skupnosti v Aziji, zazrte v Kristusovo obličje, v popolni zvestobi evangeliju znale najti najustreznejše poti za oznanjevanje Kristusa narodom tega prostranega kontinenta z bogastvom kultur in starodavnih oblik duhovnosti.

Slovenski:  Da bi ob smrti in pogrebih v pravem razmerju skrbeli za telesa in duše pokojnih.