OZNANILA

07.00 … Sabina N.

09.00 … Branko N.

- ljudsko

10.30 … Mateja, Kat,, Ka.

- 'Cekinčki'

Dežurni v cerkvi

na Gori Oljki:

08.-09.11.2008

… Alojz F.

MOLITEV ...

Večni Bog, ti hočeš, da je Cerkev zakrament odrešenja za vse narode in da nadaljuje Kristusovo zveličavno delo do konca časov. Prosimo te, prebudi naša srca, da se bomo vsi verniki bolj čutili poklicani k delu za rešitev vsega sveta. Vsi narodi naj postanejo ena družina in naj rastejo v eno samo božje ljudstvo. Po Kristusu našem Gospodu. Amen.

Uslišanja na Slomškovo priprošnjo sporočite na Nadškofijski ordinariat Maribor!

OBVESTILA - VABILA

Današnja maša ob 10.30 in družabno srečanje po njej bo na Gori Oljki.

V ponedeljek, 10. novembra ob 19. uri bo v prostorih pod cerkvijo redna seja ŽPS.

V sredo, 12. novembra ob 9. uri se bo pri sv. Jožefu v Celju pričel katehetski dan. Vsi, ki se tudi v naši župniji ukvarjate s katehezo, prisrčno vabljeni.

V četrtek, 13. novembra bo spet srečanje zakonske skupine.

V domu sv. Jožefa v Celju bo v soboto, 15. novembra od 9. do 17. ure duhovna obnova sodelavcev dobrodelnih ustanov.

Prihodnjo nedeljo ob 15. uri bo sv. maša na Vimperku. Po njej tradicionalno družabno srečanje.

V soboto, 22. novembra ob 17. uri bo v naši cerkvi spet slovesnost v kateri združimo dvoje praznujočih:  Ob godu svoje zavetnice sv. Cecilije praznujejo pevci, organisti in zborovodje; pred sklepom cerkvenega leta pa se k bogoslužju in blagoslovu zberejo tudi zakonci jubilanti – pari, ki v tem letu so ali še bodo obhajali katero od okroglih obletnic poroke (5, 10, 15, 20, 25 itd. na 5).  Zaradi pogostitve, ki bo po maši, vas, dragi zakonci jubilanti, prosim za prijavo, oz. za obvestilo, da prideta.

DUHOVNO POGLABLJANJE

V Domu sv. Jožefa v Celju bo v četrtek, 12. novembra predavanje Bogdana Žorža z naslovom: »Razvajenost mladostnika«.

Dom duhovnosti Kančevci vabi mlade, ki bi se radi naučili pesmi, ki jih je Stična Band pel na letošnjem srečanju mladih v Stični, da se od 14. do 16. novembra udeležijo pevskega konca tedna. Voditelja: br. Stane Bešter in Stična band.

V torek, 18. novembra ob 19. uri bo v Domu sv. Jožefa v Celju tečaj pravilnega in lepega branja Božje besede, namenjen liturgičnim sodelavcem. Voditelj Jože Faganel, direktor Mohorjeve družbe Celje.

Nikodemovi večeri: 17. do 20. in 24. do 27. novembra.

POTOVANJA

Za soboto 13. decembra pripravljamo izlet na božični Dunaj - s Tadejem. Odhod avtobusa ob 6. uri izpred cerkve. Cena izleta je 26 €.  Cena vključuje prevoz z udobnim turističnim avtobusom, cestnine, parkirnine, oglede po programu, vodenje in organizacijo izleta. Prijave z vplačilom (do zasedbe mest) v  župnišču.

ŽE NA RAZPOLAGO

Družinska pratika ........  4,70 €

Marijanski koledar .......  2,00 €

Namizni koledar ...........  4,20 €

Enolistni koledar ..........  0,45 €

Koledarček ...................  0,10 €

NAMENI APOSTOLATA MOLITVE

NOVEMBER:

Splošni:  Da bi zgled ljubezni, ki nam ga dajejo svetniki, utrdilo kristjane v predanosti Bogu in bližnjemu, da bi posnemali Kristusa, ki je prišel, da bi služil in ne, da bi drugi služili njemu.

Misijonski:  Da bi krščanske skupnosti v Aziji, zazrte v Kristusovo obličje, v popolni zvestobi evangeliju znale najti najustreznejše poti za oznanjevanje Kristusa narodom tega prostranega kontinenta z bogastvom kultur in starodavnih oblik duhovnosti.

Slovenski:  Da bi ob smrti in pogrebih v pravem razmerju skrbeli za telesa in duše pokojnih.