OZNANILA

07.00 … Sabina N.

09.00 … Branko N.

- ljudsko

10.30 … Mateja, Kat,, Ka.

- 'Cekinčki'

nedelja, 23.11.2008

07.00 … Veronika R.

09.00 … Mateja S.

10.30 … Anita K.

Dežurni v cerkvi

na Gori Oljki:

bo spet na sporedu 2009

MOLITEV ...

Večni Bog, ti hočeš, da je Cerkev zakrament odrešenja za vse narode in da nadaljuje Kristusovo zveličavno delo do konca časov. Prosimo te, prebudi naša srca, da se bomo vsi verniki bolj čutili poklicani k delu za rešitev vsega sveta. Vsi narodi naj postanejo ena družina in naj rastejo v eno samo božje ljudstvo. Po Kristusu našem Gospodu. Amen.

Uslišanja na Slomškovo priprošnjo sporočite na Nadškofijski ordinariat Maribor!

OBVESTILA - VABILA

Danes popoldne ob 15. uri bo sv. maša na Vimperku. Po njej tradicionalno družabno srečanje.

Od 16. do 22. novembra bomo obhajali 'teden zaporov'. Namen teh dnevov je predvsem v tem, da nas spodbudijo k molitvi za vse, ki so povezani z besedo zapor.

To soboto, 22. novembra ob 17. uri bo v naši cerkvi slovesnost v katero bomo vključili dvoje praznujočih. Ob godu svoje zavetnice sv. Cecilije bodo praznovali pevci, organisti in zborovodje; tik pred sklepom cerkvenega leta pa se bo- do k zahvalnemu bogoslužju in blagoslovu zbrali tudi zakonci jubilanti – pari, ki v tem letu so ali še bodo obhajali katero od okroglih obletnic poroke (5, 10, 15, 20, 25 … itd. na 5).  Zaradi pogostitve, ki bo po maši, vas, dragi zakonci jubilanti, prosim za obvestilo, da pridete.

Prihodnjo nedeljo, 23. novembra ob 15. uri bo v župnijski cerkvi v Žalcu revija dekanijskih cerkvenih pevskih zborov. Vabljeni!

Sveti Miklavž pred letošnjim obiskom najmlajših odpira sprejemno pisarno v našem župnišču, da bi vsi, ki bi mu bili radi podobni v darežljivosti imeli kam oddati svoje finančne prispevke. Prosim!

Škofijska gimnazija in Dijaški dom A. M. Slomška Maribor vabita na dan odprtih vrat v soboto, 22. nov. ob 9. in 11. uri.

DUHOVNA POGLABLJANJA

Od 17. do 20. in od 24. do 27. novembra bodo na teol. fakulteti v Ljubljani in Mariboru Nikodemovi večeri. O urah predavanj in vsebinah se pozanimajte na www.drustvo-skam.si/nv/ in http://sinaj. slomsek.net/.

V torek, 18. novembra ob 19. uri bo v Domu sv. Jožefa v Celju tečaj pravilnega in lepega branja Božje besede, namenjen liturgičnim sodelavcem. Voditelj Jože Faganel, direktor Mohorjeve družbe Celje.

V Domu sv. Jožefa v Celju bo v četrtek, 20. novembra predavanje Bogdana Žorža z naslovom: »Odgovornost in samodisciplina«.

Od 21. do 22. novembra bo v Domu 'Oaza miru' (Podljubelj) kratka duhovna obnova za ministrante. »Apostol Pavel kot ministrant«.

Od 21. do 22. novembra bodo v Želimljem duhovne vaje za fante in dekleta 8. in 9. razreda.

POTOVANJA

Za soboto 13. decembra pripravljamo izlet na božični Dunaj - s Tadejem. Odhod avtobusa ob 6. uri izpred cerkve. Cena izleta je 26 €.  Cena vključuje prevoz z udobnim turističnim avtobusom, cestnine, parkirnine, oglede po programu, vodenje in organizacijo izleta. Prijave niso več možne (mesta so zasedena).

ŽE NA RAZPOLAGO

Družinska pratika ........  4,70 €

Marijanski koledar .......  2,00 €

Namizni koledar ...........  4,20 €

Enolistni koledar ..........  0,45 €

Koledarček ...................  0,10 €

NAMENI APOSTOLATA MOLITVE

NOVEMBER:

Splošni:  Da bi zgled ljubezni, ki nam ga dajejo svetniki, utrdilo kristjane v predanosti Bogu in bližnjemu, da bi posnemali Kristusa, ki je prišel, da bi služil in ne, da bi drugi služili njemu.

Misijonski:  Da bi krščanske skupnosti v Aziji, zazrte v Kristusovo obličje, v popolni zvestobi evangeliju znale najti najustreznejše poti za oznanjevanje Kristusa narodom tega prostranega kontinenta z bogastvom kultur in starodavnih oblik duhovnosti.

Slovenski:  Da bi ob smrti in pogrebih v pravem razmerju skrbeli za telesa in duše pokojnih.