OZNANILA

na Gori Oljki:

bo spet na sporedu 2009

MOLITEV ...

Uslišanja na Slomškovo priprošnjo sporočite na Nadškofijski ordinariat Maribor!

OBVESTILA - VABILA

Najlepša hvala vsem, ki ste se udeležili slavja ob prazniku sv. Cecilije in obhajanju zakonskih jubilejev. Pohvala vsem, ki ste slovesnost pripravili in jo izvedli, jubilantom in pevcem pa iskrene čestitke!

Danes začenjamo teden Karitas z motom »Rad te imam, zaupam ti.« Vse dneve do prihodnje nedelje bomo razmišljali o tem, molili v ta namen, darovali za potrebe ubogih, v sredo pa se udeležili tudi dobrodelnega koncerta.

Danes popoldne ob 15. uri bo v župnijski cerkvi v Žalcu revija dekanijskih cerkvenih pevskih zborov. Sodelovali bodo tudi trije naši pevski zbori. Vabljeni!

V torek, 25. novembra, na predvečer obletnice posvetitve celjske stolnice, bo ob 18. uri v stolnici somaševanje s škofom dr. Antonom Stresom.

V sredo, 26. novembra ob 19.55 bo v okviru tedna karitas v celjski dvorani Golovec dobrodelni koncert 'Klic dobrote'. Vstopnice po 5 € dobite tudi v našem župnišču.

V četrtek, 27. novembra ob 15. uri bo v prostorih pod cerkvijo delavnica izdelovanja adventnih vencev. Orodje in potrebščine za delo prinesite s seboj.

V petek, 28. novembra bo v športni dvorani Osnovne šole Polzela dobrodelni koncert »Odprta dlan«. Vabijo učenci in kolektiv Osnovne šole s podružnico Andraž in z vrtcem. V programu bodo sodelovali pevski zbori vrtca, centralne in podružnične šole, plesna skupina, recitatorji in koncertna solistka Alenka Gotar.

Mašna nabirka prihodnje nedelje bo namenjena Škofijski in Župnijski karitas.

Sveti Miklavž pred letošnjim obiskom najmlajših odpira sprejemno pisarno v našem župnišču, da bi vsi, ki bi mu bili radi podobni v darežljivosti imeli kam oddati svoje finančne prispevke. Prosim!

Te dni so člani ŽPS Polzela vzpostavil 4 'botrstva' – podpore štirim otrokom v misijonskih deželah, ki bi se radi izšolali.

1. Philip S. M. M., (r. 1999), Burma

2. Esther C. M., (r. 2000), Malavi

3. Quicas de Laura Antonio J., (r. 2004), Angola

4. Cristo Domingos, (r. 2004), Angola

DUHOVNA POGLABLJANJA

Ta teden se bodo v Ljubljani in v Mariboru nadaljevali Nikodemovi večeripredavanja, okrogle mize. Tematike so aktualne.

Od 28. do 30. november bodo v Domu duhovnosti Benedikt duhovne vaje »S cerkvenimi očeti«. Udeleženci bodo v letu apostola Pavla odkrivati, kako lahko apostol vpliva na življenje človeka. To bo prikazano na konkretnem primeru sv. Janeza Krizostoma.
Voditelj: br. Miran Špelič.

POTOVANJA

Za soboto 13. decembra pripravljamo izlet na božični Dunaj - s Tadejem. Odhod avtobusa ob 6. uri izpred cerkve. Cena izleta je 26 €.  Cena vključuje prevoz z udobnim turističnim avtobusom, cestnine, parkirnine, oglede po programu, vodenje in organizacijo izleta. Prijave niso več možne (mesta so zasedena).

DUHOVNO POGLABLJANJE

Voditelj: br. Miran Špelič.

ŽE NA RAZPOLAGO

Družinska pratika ........  4,70 €

Marijanski koledar .......  2,00 €

Namizni koledar ...........  4,20 €

Enolistni koledar ..........  0,45 €

Koledarček ...................  0,10 €

NAMENI APOSTOLATA MOLITVE

NOVEMBER:

Splošni:  Da bi zgled ljubezni, ki nam ga dajejo svetniki, utrdilo kristjane v predanosti Bogu in bližnjemu, da bi posnemali Kristusa, ki je prišel, da bi služil in ne, da bi drugi služili njemu.

Misijonski:  Da bi krščanske skupnosti v Aziji, zazrte v Kristusovo obličje, v popolni zvestobi evangeliju znale najti najustreznejše poti za oznanjevanje Kristusa narodom tega prostranega kontinenta z bogastvom kultur in starodavnih oblik duhovnosti.

Slovenski:  Da bi ob smrti in pogrebih v pravem razmerju skrbeli za telesa in duše pokojnih.