ŽUPNIJA SVETE MARJETE  P O L Z E L A

­­­­­­­­­­­­­­­

Datum:  11. 01. 2010

ZAPISNIK 47. seje ŽPS Polzela

Seja se je pričela ob 19.00 uri v prostorih pod cerkvijo na Polzeli.

Prisotni:  Jože K., Stanko N., Blaž J.,  Ida R., Rudi J., Maks V.,  Marko S., Janja S., Marija G., Janca K., Tanja D., Jože Č., Alenka O., Jernej V.,  Zinka T., Drago S.

Odsotni:  Janez B., Andreja L., Primož Z., Rok B., Janez C., Erika B.,. Marjana V.,  Mija B.

Sejo je vodil g. Stanko N.

1.  Molitev
2.  Študijski del
3.  Pregled zapisnika  zadnje seje ŽPS

4.  Dekanijsko evharistično slavje (13/2-2010)

5.  Volitve članov ŽPS in GS

6.  Razno - pobude in vprašanja

Ad 1. Molitev

Z uvodom je pričel g. Stanko N. Nadaljevali smo skupaj z molitvijo Priprava na izbor članov ŽPS.

Ad 2. Študijski del

Gradivo za študijski del je pripravil gospod župnik Jože.  Prebral nam je nekaj pomembnejših členov iz Pravilnika za volitve članov ŽPS. Kratek povzetek :

- ŽPS predstavlja in izraža edinost v različnosti karizem, služb in stanov v župniji. Spodbuja in omogoča soodgovornost in sodelovanje vseh vernikov pri pastoralnem delu v župniji na področju oznanjevanja, bogoslužja in dobrodelnosti ter pri tem povezuje delo duhovnika in laikov.

- pravico voliti ima vsak župljan, ki je dopolnil 16 let in ima zakramente uvajanja,

- število vseh članov ŽPS naj ne bo manjše od 7 in ne večje od 25,

- ŽPS sestavljajo člani po službi: župnik, kaplan,

- delegati posameznih skupin: Karitas, pevci … ,

- izvoljeni člani: po vaseh

- župnik lahko imenuje največ 5 članov glede na spol, starost, poklic, da s tem izpopolni sestavo sveta.

- člani naj bi bili ljudje duha, vere in polni optimizma, ljudje, ki bodo pripravljeni stopiti na pot nove evangelizacije … Tako bomo lahko skupaj oznanjali Gospodova čudovita dela.

Ad 3. Pregled zapisnika zadnje seje ŽPS

Zapisnik zadnje seje ŽPS je prebral g. Stanko N. Sklepi so bili realizirani. G. Stanko N. je tudi sprejel nalogo, da se dogovori s  sosedom Vikijem in gospo Vero, glede odklepanja in zaklepanja starega dela cerkve. Cerkev naj bi bila odprta čez dan in varovana z alarmno napravo, kot je bilo dogovorjeno na prejšnji seji ŽPS. Pripomb na zapisnik ni bilo.

Ad 4. Dekanijsko evharistično slavje

Duhovniki žalske dekanije so se odločili, da v letu evharistične prenove - Evharističnega kongresa, organizirajo tudi v okviru dekanije evharistično slavje. Na Polzeli bomo imeli celodnevno čaščenje Svetega Rešnjega Telesa 12. in 13. februarja. Za skupno molitev in čaščenje Najsvetejšega, na ravni dekanije Žalec, je bil izbran 13. februar 2010 na Polzeli. Ta dan naj bi se pridružili čaščenju in slavljenju Jezusa tudi verniki iz drugih župnij. Ob 17. uri bo  s sveta maša, ki jo bo daroval pater Podobnik. Vsi člani ŽPS pa smo vabljeni k zavzetemu sodelovanju. Po krajši razpravi smo se dogovorili tudi glede pogostitve:

- g. Stanko N. bo rezerviral prostor za pogostitev duhovnikov v gostišču Cizej,

- pred cerkvijo bomo ponudili čaj in  kuhano vino - glede na vremenske razmere, zato poskrbi ga. Janca K.

5. Volitve članov ŽPS in GS

Župnik Jože nam je razložil glede  poteka volitev, kako je sestavljen ŽPS. Imenovana je bila tudi  Volilna komisija v sestavi: Jože K., Janca K., Ida R., Marija G., Maks V., Marko S., Rudi J. Komisija se bo sestala v župnišču, v ponedeljek, 1.2.2010, ob 19. uri. Na sestanku se bodo dogovorili o podrobnostih poteka volitev.

6.  Razno - pobude in vprašanja

- g. Bračun je sporočil domačemu župniku, da bi bilo možno preurediti določen del prostora v Domu upokojencev na Polzeli, v kapelo. Potrebno je navezati stike z vodstvom doma in z lastniki. S pobudo smo se strinjali in jo podprli.

- zbiranje denarja za misijone, naj bi se nadaljevalo z novimi člani ŽPS …

- zadnja  (sklepna) seja ŽPS za obdobje 2005-2010, bo v ponedeljek, 15.2.2010, ob 19. uri, v gostišču Cizej.

Seja je bila zaključena z molitvijo ob 20.30 uri.

Zapisala

Janja Sevčnikar