joze.kovacec@rkc.si

telefon;  fax:  03 / 70-50-003; gsm:  041 / 742-965

Datum:  13.12.2010

ZAPISNIK 8. redne seje ŽPS Polzela 2010-2015

Seja se je pričela ob 19.00 uri v prostorih pod cerkvijo na Polzeli.

Prisotni: Mija B., Marija G., Rudi J., Jože K., Janca K., Željko O., Janja S., Marko S., Ida R., Stanko N., Blaž J., Martina L., Bogomir Ž., Mira K., Andreja L. Andreja O., Marjana V.

Opravičeno odsotni: Drago S., Ana R., Robi B., Zinka T., Ana Marija O., Anita K., Marko Z.

Sejo je vodil g. Stanko N.

1.  Molitev (Anita K.)
2.  Pregled zapisnika  zadnje seje ŽPS (Janja S.)

3.  Študijski del (Marko S.)

4.  Rubrika »od seje do seje« (Jože K.)

5.  Poročilo s seminarja v Celju (Janja)

6.  Razno - pobude in vprašanja

7. Sklepna molitev (Anita K.)

Ad 1. Molitev

S pozdravom je pričel g. Stanko N. Nato je z molitvijo nadaljeval g. Jože.

Ad 2. Pregled zapisnika  zadnje seje ŽPS

Zapisnik prejšnje seje je predstavila ga. Janja S. pripomb na zapisnik ni bilo.

Ad 3. Študijski del

Študijski del je pripravil in računalniško podprl g. Marko. V študijskem delu je bil predstavljen projekt o krščanski dobrodelnosti in solidarnosti v letu 2010 - 2011.

Nekaj pomenljivih stavkov iz vsebine prispevka:

-         »pojdite in tudi vi tako delajte …«

-         »kjer sta dva ali so trije zbrani v mojem imenu, sem tudi jaz sredi med njimi …«

Iz projekcije  smo lahko razbrali pravi pristop k novim projektom o dobrodelnosti. Pomembno pa je ohraniti že delujoče skupine in jih izboljšati. Potrebno je tudi medsebojno sodelovanje in izmenjava zapisnikov.

Ad 4. Rubrika »od seje do seje«

Gospod župnik je predlagal, da bi pred polnočnico pripravili program (teksti, glasba). Predlog je bil, da bi skupina Margareta pripravila slavilne pesmi. G. Jože se bo dogovori s skupino Margareta.

Ad 5. Poročilo s seminarja v Celju

Najprej nas je nagovoril dr. Stanislava Lipovška, ki je bil prisoten ves čas seminarja. Govora je bilo o načrtovanju  po župnijah. Največkrat se problemi pokažejo glede vodenja posameznih aktivnosti. Predavatelji so se oprli na Mojzesa, tudi on je bil voditelj. Ni pa vsega dela opravil sam. Delo je razdelil na posamezne vodje. Zanimiv pa je način dela vodij. Ali delajo zase, za druge ali z drugimi.

Delo za drugega, ki tistega 'drugega' ne povpraša po njegovih potrebah, željah in ga ne vključi, človeka razčlovečuje, hromi in poniža na raven objekta. Delo z drugimi, na drugi strani v človeku prepozna partnerja, ki lahko nekaj prispeva ter se ob tem razvija, osebnostno raste.

Voditelji, ki delajo predvsem ZA druge, prirejajo dogodke. Pri načrtovanju izhajajo iz vprašanja: katere dogodke bomo organizirali, ponudili? Tisti pa, ki delajo Z drugimi, ustvarjajo gibanje. Ko načrtujejo, se sprašujejo predvsem o procesih, ki se dogajajo v posamezniku ter učinke merijo v ljudeh, ne v dogodkih. Dogodki so v tem primeru sekundarnega pomena.

Ad 6. Razno - pobude in vprašanja

Gospod Jože pove, da bo potrebno organizirati skupine za koledovanje. Gospa Erika je dala odpoved, zato bo potrebno poiskati novo vodjo kolednikov in naučiti otroke določene tekste. Po malo daljši razpravi smo prišli do treh predlogov:

-         k sodelovanju se povabi ga. Mojco - novo katehistinjo, z njo se dogovori g. Jože,

-         k sodelovanju se povabi  mladince - animatorje (g. Jože),

-         k sodelovanju se povabita katehistinji ga. Nuša in ga. Jelka, stike naveže g. Marko.

Člani ŽPS smo bili enotnega mnenja, da bi s koledovanjem nadaljevali. Bili so tudi predlogi, da bi bili koledniki odrasli. O tem predlogu bomo še razmislili do naslednjega leta.

-         G. Jože je tudi povabil na romanje po Mojzesovih poteh v Egipt in Jordanijo, romanje bo potekalo v februarju,

-         gospod župnik je povabil k sodelovanju nekoga, ki bi bil prisoten v cerkvi v času spovedovanja v četrtek, od 13.15 do 13.45; za pomoč se je javil g. Stanko.

-         g. Blaž je povedal, da so darila, ki so  ostala Miklavžu na Polzeli, podarili v humanitarne namene otrokom v Sončku v Celju.

Ad 7. Sklepna molitev

Z duhovno bogato molitvijo je zaključil gospod župnik. Besedilo je pripravila ga. Anita.

V decembru godujeta ga. Marija in ga. Janja, zato jima je gospod Jože zaželel vse dobro in veliko zdravja.

December je tudi zadnji mesec v letu. V zahvalo za podarjeno leto 2010 in kot prošnjo za vse dobro v novem letu 2011 smo nazdravili in se posladkali ob dobrotah, ki sta jih prinesli godujoči.

Sejo smo zaključili v veselem razpoloženju ob 21.20.

Zapisala:  Janja Sevčnikar