joze.kovacec@rkc.si

telefon;  fax:  03 / 70-50-003; gsm:  041 / 742-965

Datum:  13.06.2011

ZAPISNIK 14. redne seje ŽPS Polzela 2010-2015

Seja se je pričela ob 20. uri v prostorih pod cerkvijo na Polzeli.

Prisotni: Rudi J., Jože K., Janja S., Marko S., Stanko N., Andreja O., Anita K., Zinka T., Janca K., Martina L., Bogomir Ž., Ida R., Ana Marija B., Mira K., Mija B., Robi B., Drago S., Ana R.

Opravičeno odsotni: Željko O., Marjana V., Marija G., Andreja L., Blaž J., Marko Z.

Sejo je vodil g. Stanko N.

1. Molitev (Stanko N.)
2. Pregled zapisnika zadnje seje ŽPS
(Janja S.)

3. Rubrika »od seje do seje« (Jože K.)

4. Župnijski dnevi 2011 (Marko S.)

5. Razno - pobude in vprašanja

6. Sklepna molitev (Stanko N.)

Ad 1. Molitev

S pozdravom je pričel g. Stanko N. in nadaljeval z molitvijo.

Ad 2. Pregled zapisnika zadnje seje ŽPS

Zapisnik prejšnje seje je predstavila ga. Janja S. Zastavljene naloge so bile realizirane. Gospod župnik je pohvalil Odbor za prireditve, ki je dobro organiziral minule dogodke. Realizirana nista bila le dva sklepa, ki sta planirana za kasnejši termin. Na zapisnik ni bilo pripomb.

Ad 3. Rubrika »od seje do seje«

Pri tej točki je gospod Jože povedal, da je potrebna organizacija srečanja ministrantov žalske dekanije. Zato bosta poskrbela g. Robi B. in Drago S.

Bližamo se tudi prazniku sv. Rešnjega telesa in krvi, ki bo v četrtek, 23.6.2011. Po krajši razpravi med člani ŽPS smo bili istih misli, da bi imeli procesijo okoli cerkve. Pripraviti bo potrebno »kapele«, kot je bilo to že v preteklosti. »Kapele« pripravijo: * Podvin in Založe (Janca K., Marija G.), * Ločica (Mija B., Rudi J.), * Breg (Ida R., Janja S.), * Polzela (Zinka T.).

Ad 4. Župnijski dnevi 2011

G. Marko S. je na kratko predstavil že utečeni razpored dogodkov v času župnijskih dni. Pričeli bomo v petek, 16. julija z večerno mašo, koncertom Margarete in otvoritvijo razstave Oratorija 2011. Sobota, 16. julija bo obarvana športno in se bo zaključila s sveto mašo v Založah. Posebej svečana sv. maša bo v nedeljo, 17. julija ob 10. uri. O nerešenih stvareh se bodo dogovorili člani odbora za pripravo župnijskih dni po deseti maši, 3.7.2011.

Ad 5. Razno - pobude in vprašanja

G. Marko S. je povabil vse člane ŽPS, da bi se udeležili izleta za župnijske sodelavce, ki bo 27.8.2011. Program pripravlja g. Marko, in meni, da nas bo pot vodila v zgornjo Savinjsko dolino.

K sodelovanju so povabljeni tudi novi bralci beril, kmalu bo narejen seznam za zadnji kvartal v letu. Predloge za nove kandidate lahko sporočimo g. Marku S.

G. Stanko je  povedal, da bo v soboto blagoslov gradu Komenda ob slovesnosti otvoritve po obsežnih obnovitvenih delih (p. Janez Sraka, magistralni kaplan Malteškega viteškega reda ob prisotnosti veleposlanika eksc. princa Huga Windisch-Graetza, ministra svetovalca prof. dr. Alberta Bochicchia in sekretarja veleposlaništva mag. Matjaža Žigona in nekaterih drugih vitezov SMVR, kakor tudi številnih krajevnih in drugih visokih gostov. Pričetek ob 16. uri.

G. Stanko N. nas je  seznanil s problematiko glasbene šole na Polzeli. Izražena je bila želja, da bi najeli prostore v starem župnišču. Več informacij o tej temi bomo dobili na septembrski seji.

Izbrali smo kontaktno osebo za Komisijo Pravičnost in mir pri SŠK, Janjo S. V Komisiji Pravičnost in mir pri SŠK so prepričani, da je predlog družinskega zakonika v sedanji obliki problematičen iz naslednjih vsebinskih vidikov:

· razvrednoti vlogo in pomen materinstva in očetovstva,

· ne zagotavlja temeljnih pravic in koristi otrok,

· razvrednoti pomen zakonske zveze,

· skupnost žene in moža pravno skoraj povsem izenačuje z istospolno skupnostjo.

Po potrebi se bomo organizirali tudi v naši župniji, zoper sprejem tega zakona.

Sejo smo zaključili z molitvijo, ki jo je pripravil g. Stanko N.

Seja je bila zaključena ob 21.10 uri.

Zapisala: Janja Sevčnikar