joze.kovacec@rkc.si

telefon;  fax:  03 / 70-50-003; gsm:  041 / 742-965

Datum:  10.10.2011

ZAPISNIK 16. redne seje ŽPS Polzela 2010-2015

Seja se je pričela ob 19. uri v prostorih pod cerkvijo na Polzeli.

Prisotni: Rudi J., Jože K., Marko S., Stanko N., Andreja O., Anita K., Janca K., Ida R., Marjana V., Marija G., Blaž J., Mija B., Drago S., Martina L.,

Opravičeno odsotni: Zinka T., Ana R., Janja S., Mirko Ž., Ana Marija B., Andreja L., Mira K:, Robi B.,

Sejo je vodil g. Stanko N.

1.  Molitev (Marjana V.)

2. Pregled zapisnika  zadnje seje ŽPS (Stanko N.)

3. Študijski del (Mija B.)

4. Rubrika »od seje do seje« (Jože K.)

5. Razno - pobude in vprašanja

6. Sklepna molitev (Marjana V.)

Ad 1. Molitev

Gospod Stanko je pozdravil navzoče in predal besedo ga Marjani V., ki je pripravila uvodno molitev.

Ad 2. Pregled zapisnika zadnje seje ŽPS

Zapisnik prejšnje seje je prebral g. Stanko N. Pripombe oz. spremembe na zapisnik so naslednje:

-         rekolekcija dekanijskih duhovnikov bo 12.10.2011 in ne 5.10.2011 in sicer v župnijski cerkvi in ne v Komendi

-         ime nove katehistinje je sestra Felicita in ne sestra Flora.

Ad 3. Študijski del  - odpade

Ad 4 Rubrika »od seje do seje«

Gospod Jože je razdelil napovednik dogodkov do naslednje seje. Razprava:

-           g. Marko je povabil vse dosedanje in tudi nove bralce na tečaj bralcev, ki bo v soboto dne 22.10.2011 v

župnišču na Polzeli med 9.00 in 13.00 uro; oznanilo bo tudi pri maši

-           srečanje staršev otrok  3.11.2011 in 4.11.2011 odpade, zaradi počitnic.

Ad 5. Razno - pobude in vprašanja

-       G. Jože nam je vsem razdelil »Naše poslanstvo« št. 45 z naslovom »PRAVIČNOST V LJUBEZNI«

-       G. Jože je za člane ŽPS, ki so bili krščeni na Polzeli poiskal datume krstov. Prisotni so si jih zabeležili.

-       G. Drago je izpostavil problem neplačevanja knjig in ostalih plačljivih publikacij (časopisi, revije ...), ki so v predprostoru pri vhodu v cerkev. Po razpravi se odločimo za prestavitev oz. razdelitev na naročniški del in del za nakupe oz plačniški del. Nalogo prevzamejo Stanko, Drago in Ida.

-       G. Rudi predlaga zaprtje stare cerkve z 16.10.2011, kar je bilo tudi sprejeto.

-       G. Blaž nas seznani z zbiralno akcijo ozimnice, ki bo namenjena župnijam, ki so utrpele škode v poletnih neurij. Zbiranje bo 15.10.2011 od 9.00 do 16.00 ure v prostorih Župnijske Karitas.

-       G. Jože nas seznani o prihodu nove katehistinje. Po razpravi, Mija B. prevzame nalogo, da se bo pogovorila z veroučenci, kako bi pripravili dobrodošlico sestri Felicitas.

-       G. Jože pohvali Marijo G, ki je resno prevzela nalogo (prevzem sv. hostije, ki jo ponese določeni osebi), hkrati pa izpostavi problem delovanja oz. nedelovanja izrednih delivcev obhajila med mašami, ki na Polzeli nikakor ne zaživi.

Ad 7. Sklepna molitev

Sejo smo zaključili z molitvijo, ki jo je pripravila ga Marjana V.

Ob koncu seje je ga Mija pripravila pogostitev ob svojem okroglem prazniku.

Zaključek seje je bil  ob 21.30 uri.

Zapisala: Janca Korber