joze.kovacec@rkc.si

telefon;  fax:  03 / 70-50-003; gsm:  041 / 742-965

Datum:  7.11.2011

ZAPISNIK 17. redne seje ŽPS Polzela 2010-2015

Seja se je pričela ob 19. uri v prostorih pod cerkvijo na Polzeli.

Prisotni: Jože K., Janja S., Marko S., Stanko N., Anita K., Janca K., Bogomir Ž., Ida R., Ana Marija B., Mira K., Robi B., Marija G., Andreja L., Blaž J., Mija B.

Opravičeno odsotni: Željko O., Marko Z., Zinka T., Drago S., Ana R., Martina L., Rudi J., Andreja O., Marjana V.

Sejo je vodil g. Stanko N.

1.  Molitev (Zinka T.)

2.  Pregled zapisnika zadnje seje ŽPS(Janca. K.)

3. Študijski del (Robi B.)

4. Rubrika »od seje do seje« (Jože K.)

5. Razno - pobude in vprašanja

6. Sklepna molitev (Zinka T.)

Ad 1. Molitev

Gospod Stanko je pozdravil navzoče in nadaljeval z molitvijo.

Ad 2. Pregled zapisnika zadnje seje ŽPS

Zapisnik prejšnje seje je prebrala ga. Janca K. Cilji so bili doseženi, pripomb na zapisnik ni bilo.

Ad 3. Študijski del

G. Robi je pripravil študijski del o bližajočem se prazniku, 9. novembru - posvetitev lateranske bazilike.

Lateranska bazilika v Rimu velja za prvo in prvotno papeževo stolnico in je še danes sedež rimskega škofa – papeža. Lateranska bazilika je že od nekdaj veljala za najimenitnejšo cerkev v Rimu. Tam je cesar Konstantin takoj po pridobitvi svobode krščanstvu sezidal veličastno cerkev in ob njej palačo za prebivanje papežev. Prej so bile tamkajšnje stavbe last rimske rodbine Lateranov, od tod tudi ime lateranska bazilika. Na pročelju bazilike je napis: Mati in glava vseh cerkva mesta Rim in vsega sveta. Tako velja lateranska bazilika za glavno cerkev vseh katoličanov. Čeprav je bila prvotno imenovana bazilika Kristusa Odrešenika, so ji v srednjem veku dodali ime svetega Janeza Krstnika in Janeza Evangelista in to ime je ohranila vse do danes: Sveti Janez v Lateranu!

Ad 4 Rubrika »od seje do seje«

Gospod Jože je razdelil Napovednik dogodkov do naslednje seje in nas spodbudil k diskusiji:

a)  v nedeljo bo pri maši gostovala dalmatinska klapa - vabljeni;

b) člani ŽPS smo bili povabljeni na tečaj kantorstva, ki bo 19.11.2011, in  na predavanje »Osnove liturgike za liturgične sodelavce«. Oba dogodka se bosta izvajala pri Sv. Jožefu v Celju;

c) delavnica-izdelovanje adventnih vencev bo potekalo isto kot lani;

č) miklavževanje bo 5.12.2011, ob 17 uri, za program bo poskrbela ga. Andreja, skupaj z ostalimi katehistinjami in otroki. Program se bo odvijal na koru (nastopi otrok). Pridne otroke bo Miklavž pričakal pred oltarjem in jih obdaril. Pri ozvočenju bo pomagal tudi g. Rok B.;

d) ga. Ida R. je pripravila poročilo iz predavanja »Duhovna obnova« v Vrbju. Predavanje je vodil dr. Anton Stes, iz Ljubljane. Opozoril je na trenutno stanje v družbi, ki ni na zavidljivi ravni. Nimamo samo gospodarske krize, imamo tudi krizo vrednot.;

e) dr. Edi Kovač bo 1.12. 2011 na Polzeli imel predavanje Pravičnost v ljubezni.

Ad 5. Razno - pobude in vprašanja

a)   ga. Mija B. bo povabila dva prostovoljca, ki sta obiskala Madagaskar, da nam posredujeta svoje bogate izkušnje. Prišla bi k sv. mašam v nedeljo. Tako bi se lahko srečanja udeležilo večje število ljudi;

b)  na tej seji je bilo prisotnih nekoliko manj članov ŽPS kot običajno. Ugotovili smo, da dva člana ŽPS (Jože K. in Marko S.) še nista manjkala na nobeni seji. Bilo je že sedemnajst sej.

c)   g. Jože je predlagal branje hvalnic, enkrat tedensko pri maši;

d)  pregledali smo tudi sezname poročnih parov, ki bodo v tem letu praznovali okrogle obletnice porok;

Naš nov sistem obhajanja osebnih praznikov nas je zbližal. Z zanimanjem smo gledali in poslušali predstavitev prvih dveh članov, se nasmejali in zabavali. Svoje utrinke iz rosne mladosti nam je razkrila ga. Anita, vesela mladenka, ki ima rada glasbo, obiskuje hribe in občuduje naravo. Vse pa je očarala njena fotografija v poročni obleki v spremstvu dveh gospodov Kovačec (moža in g. župnika). Tudi g. Jože K. nam je razkril nekaj zanimivih fotografij iz svoje mladosti, od rojstva do danes. Predstavil nam je svojo zgodbo, od razigranega otroka do odgovornega župnika na Polzeli. Občudovali smo čudovita dela našega Stvarnika. Veselimo se že novih predstavitev naslednji mesec.

Ad 6. Sklepna molitev

Z  molitvijo smo se zahvalili Bogu za gospo Anito in gospoda Jožeta, ki ju je čudovito ustvaril. Molitev je pripravil g. Stanko N.

Zaključek seje je bil ob 21.00 uri.

Zapisala: Janja Sevčnikar