joze.kovacec@rkc.si

telefon;  fax:  03 / 70-50-003; gsm:  041 / 742-965

Datum:  12.12.2011

ZAPISNIK 18. redne seje ŽPS Polzela 2010-2015

Seja se je pričela ob 19. uri v prostorih pod cerkvijo na Polzeli.

Prisotni: Jože K., Janja S., Marko S., Stanko N., Anita K., Janca K., Bogomir Ž., Ida R., Mira K., Andreja L., Blaž J., Mija B. Rudi J., Marjana V.

Opravičeno odsotni: Željko O., Marko Z., Zinka T., Drago S., Ana R., Martina L., Andreja O., Ana Marija B.,  Marija G., Robi B.,

Sejo je vodil g. Stanko N.

1. Molitev (Marko S.)

2. Pregled zapisnika zadnje seje ŽPS (Janja S.)

3. Študijski del (Marija G.)

4. Rubrika »od seje do seje« (Jože K.)

5. Razno - pobude in vprašanja

6. Sklepna molitev (Marko S.)

Ad 1. Molitev

Gospod Stanko N. je pozdravil navzoče. Z molitvijo je nadaljeval g. Marko S.

Ad 2. Pregled zapisnika zadnje seje ŽPS

Zapisnik prejšnje seje je prebrala ga. Janja S. Zastavljene naloge so bile v večini opravljene. Ga. Mija B. je še dodala, da se bo z obiskovalcema Madagaskarja  dogovorila za termin v naslednjem letu.

Ad 3. Študijski del

Študijski del je pripravil g. Blaž J., ki pravi, da so prazniki prazni brez doma. Vsako praznovanje, posebno pa praznovanje Božiča, ki je praznik družine in medsebojne bližine. Je kot stresni test, ki pokaže v koliki meri so naše družine in skupnosti resnične in ne le naslikani domovi. Z drugimi besedami; pazniki nas izzivajo z vprašanjem, ali znamo biti preprosto skupaj.

Preračunljivi in zviti trgovci nas znajo zvabiti v trgovske centre na vse mogoče mamljive načine, češ kupite si lepa oblačila, pripravite si dobro hrano in z njo polepšajte praznike svoji družini ... Gotovo nam ni težko prepoznati zlaganosti vse te ponudbe.

In zaključuje z besedami: prečistimo naše domove vsake zlaganosti, obtoževanja, hitenja drug mimo drugega. In se skušajmo preprosto veseliti tega, da smo lahko skupaj. Poglejmo v Sveto pismo, kako so potekale priprave na prvi Božič. Kako sta Marija in Jožef pripravljala dom za svojo družino? Marijin advent se začenja z globoko ponižnostjo. Sprejema načrt, ki ga ne razume. A v zavedanju lastne majhnosti raste njeno zaupanje v Gospoda. »Dekla sem Gospodova, zgodi se mi po tvoji besedi.«

Ad 4 Rubrika »od seje do seje«

Gospod Jože, je predstavil duhovne spodbude v Slomškovem letu, ki traja od 26. 11.2011 do 25.11.20112. Program v teku Slomškovega leta bo osredotočen na ohranjanje žive zavesti pomena njegovega življenja in dela. Vsak mesec bodo izpostavili posamezno, za Slomška značilno vrednoto, ki je aktualna tudi danes: vera, edinost, kultura, družina, vstajenje, Cerkev, domovina, duhovništvo, Marija, vzgoja, delo in narava. S krajevnimi dogodki bodo avgusta in septembra 2012 zaznamovali zadnje dogodke njegovega zemeljskega življenja: posvetitev cerkve svetega Križa nad Belimi Vodami, zadnjo vizitacijo v dekaniji Laško, duhovne vaje v Rogaški Slatini (kjer bodo od 9. do 13. septembra 2012 duhovne vaje za duhovnike), zadnji obisk Ptujske Gore, posvetitev cerkve sv. Rozalije pri Podplatu in zadnji trije dnevi v Mariboru. Ob 13. obletnici Slomškove beatifikacije, 19. septembra 2012, bo v mariborskem gledališču glavna akademija, bogoslužni vrhunec praznovanja pa bo v Mariboru na Slomškovo nedeljo, 23. septembra 2012.

Po krajši razpravi smo se odločili, da bomo tudi v polzelski župniji zaznamovali Slomškovo leto na več načinov:

-         župnijsko romanje po cerkvah sv. Marjete;

-         peš romanje k Materi božji v Petrovče;

-         projekcijo molitve za Slomškovo kanonizacijo pripravi g. Marko;

-         g. Blaž bo pripravil razmišljanje o Slomšku za vsak 19. dan v mescu, ki bo še posebej posvečen Slomšku;

-         katehistinje bodo skupaj z otroci napisale in prilepile povzetke razmišljanj v cerkvi, ki jih bo pripravil g. Blaž:

-         ga. Mija bo pripravila za vsako nedeljo eno prošnjo, od novega leta 2012  do 25.11.2012;

-         ga. Anita je predlagala, da se naučimo vsak mesec eno Slomškovo pesem;

Ad 5. Razno - pobude in vprašanja

-      ga. Mija je povedala, da smo zbrali in oddali za botrstvo v misijonih 1.180,00 evrov, v blagajni je še 56,00 evrov;

-         podan je bil tudi predlog, da si pri pozdravu miru ne bi dajali rok v zimskem času – čas prehladov. Predlog ni imel podpore;

-         ga. Mija se je zahvalila g. župniku Jožetu za lepo opravljen obred ob praznovanju obletnic porok. Zahvalo je izrekla tudi skupini za pogostitve;

Ob koncu seje ŽPS sta nam ga. Janca K. in g. Mirko Ž. predstavila utrinke iz svoje mladosti. Ga. Janca si je svoj pozitiven karakter izoblikovala med brati in sestrami; rada potuje, smuča in uživa na morju. Bila je najmlajša izmed sedmih otrok.

Nato smo pogledali prejem zakrament sv. krsta g. Mirka Ž. in nekaj njegovih slik iz mladosti. Z nami je delil tudi vesele trenutke v času poroke. Razkril nam je tudi blagoslov kapele ob hiši.

Ad 6. Sklepna molitev

Molitev v zahvalo, še posebno za naša člana ŽPS, ga. Janco in g. Mirka, je pripravil g. Marko. Molitev je govorila o družini.

Seja je bila zaključena ob 21.00 uri.

Zapisala: Janja Sevčnikar