joze.kovacec@rkc.si

telefon;  fax:  03 / 70-50-003; gsm:  041 / 742-965

Datum:  10. 12. 2012

ZAPISNIK 28. redne seje ŽPS Polzela 2010-2015

Seja se je pričela ob 19.00 uri v prostorih pod cerkvijo na Polzeli.

Prisotni: Jože K., Janja S., Marko S., Stanko N., Blaž J., Rudi J., Drago S., Ida R., Ana Marija B., Marija G., Marjana V.

Opravičeno odsotni: Željko O., Marko Z., Zinka T., Ana R., Robi B.,  Anita K., Andreja L., Andreja O., Janca K., Mira K., Bogomir Ž., Mija B., Martina L.

Sejo je vodil g. Stanko N.

1.  Molitev (Rudi J.)
2.  Pregled zapisnika  zadnje seje ŽPS(Janja S.)

3.  Študijski del (Janja S.)

4.  Rubrika »od seje do seje« (Jože K.)

5.  Razno - pobude in vprašanja

6.  Sklepna molitev (Rudi J.)

Ad 1. Molitev

G. Stanko N. je navzoče pozdravil, z molitvijo pa je nadaljeval g. Rudi J.

Ad 2. Pregled zapisnika zadnje seje ŽPS

Zapisnik prejšnje seje je prebrala ga. Janja S. Zastavljene naloge so bile realizirane. G. Jože K. je pohvalil sodelovanje pri izvedbi zastavljenih nalog.   Drugih pripomb na zapisnik ni bilo.

Ad 3. Študijski del

Študijski del je pripravila ga. Janja S. Gradivo je vzela iz knjige Naše poslanstvo  in Pridite in poglejte, ter fotografije iz domače župnije.  Predstavila  je tri temeljna načela nove evangelizacije:

a)  od množičnega krščanstva k občestveni in osebni veri;

b)  od delne v celovito vero;

c)  od poučevalne v dialoško in pričevalno govorico;

Po predstavitvi (MS PowerPoint) smo še ovrednotili nekatere dileme glede razmejitve tradicionalne vere in nove evangelizacije. Postavila se nam je dilema ali je vse tradicionalno slabo in nepomembno. Po malo daljši razpravi smo ugotovili, da je nova evangelizacija nadgradnja tradicionalne vere.  Je pa res, da se bodo stvari nadgrajevale zelo počasi. Razmišljanja članov ŽPS so bila zelo zanimiva, naj jih naštejem nekaj:

d) osebna vera se kaže v trdnosti, da nas ne »odnese«, ko pridejo »viharji« in  preizkušnje;

e) vrednote vernikov naj bi bile bolj vidne;

f) tradicionalna vera je podlaga, da gradimo na njej in uporabimo nove metode;

g) člani posameznih skupin naj bi delovali kot apostoli med množico;

h) potrebna je potrpežljivost za postopno napredovanje;

i) želeli bi si bolj preprosto poimenovanje nove evangelizacije in bolj preprosto  gradivo za člane ŽPS (Naše poslanstvo in Pridite in poglejte), razumljivo širšim množicam;

j) zavedanje o  navzočnosti Boga, da nas On vodi;

Ga. Ana B. je še dodala, da je študijski del pripravljen podobno, kot so ga svetovali na seminarju celjske škofije – Nadaljujmo pot, ki se ga je udeležila. Dodala je še, da je vsak od članov ŽPS povabljen za sodelovanje pri pripravi gradiva iz krovnega dokumenta Pridite in poglejte, po svojih zmožnostih. Na ta način bi preko celega leta predelali ves krovni dokumenta Pridite in poglejte in se pripravili za načrtovanje v naslednjem letu.

Ad 4. Rubrika »od seje do seje«

G. Jože K. je predstavil dogodke do naslednje seje, ki jo bomo imeli v mesecu januarju 2013:

a) spovedovanje pred praznikom, 23.12.2012;

b) slovesni praznični maši, 25.12.2012 ob 9 h in ob 10.30 h;

c) slavnostni božično novoletni koncert, 25.12.2012;

č) pričetek koledovanja- misijonska akcija, 26.12.2012;

d) slovesna maša ob zaključku leta, 31.12.2012 ob 17 h;

e) božični koncert VIS »Margareta« 31.12.2012 ob 18 h;

Ad 5. Razno - pobude in vprašanja

a)       pojasnilo glede zaračunavanje ZKTŠ prispevkov romarjem, ki obiščejo našo cerkev na Polzeli in na Gori Oljki, da se zaračunavajo storitve vodičev in ne vstopnina v cerkvi.  Odgovor na pojasnilo bo pripravil g. Blaž J.;

b)       za udeležbo na seminarjih Nadaljujmo pot v Celju bo poskrbela ga. Ana B. skupaj z ga. Anito K.;

c)        opravljanje pobožnosti prvih petih sobot, pred posvetitvijo slovenskega naroda Mariji v letu 2013, pričetek spomladi 2013;

Ad 6. Sklepna molitev

Duhovno bogato sklepno molitev je pripravil Rudi J.

Po končani seji smo še malce poklepetali ob prigrizkih, ki jih je pripravila ga. Janja, saj je pred kratkim praznovala. Člani ŽPS so ji voščili za njen praznik. Sejo smo zapustili v veselem razpoloženju.

Zapisala: Janja Sevčnikar