ŽUPNIJA SVETE MARJETE  P O L Z E L A

­­­­­­­­­­­­­­­

Datum: 12.12.2005

IZVLEČEK IZ ZAPISNIKA 9. seje ŽPS Polzela

Seja se  je pričela ob 19.00 uri  v prostorih pod cerkvijo. Prisotni člani: Jože Kovačec,  Stanko Novak, Marija Glasenčnik, Blaž Jelen, Vera Jeršič, Janca Korber, Andreja Lesjak, Ida Rančigaj, Janja Sevčnikar, Marko Slokar, Drago Stropnik, Rudi Jazbec, Janez Cukjati, Zinka Terglav, Primož Zagoričnik, Jože Čas, Tanja Drofenik, Maks Vasle, Jernej Vošnjak, Mija Bastl. Opravičeno odsotni člani: Janez Bračun, Rok Bastl, Marjana Vasle, Alenka Okorn

Sejo je vodila gdč. Janca K.

1.   Molitev

2.   Obhajanje cerkvenih praznikov (Oddaljeni-pot Cerkve, str.: 34-41)

3.   Zapisnik prejšnje seje

4.   Božič 2005

5.   Trikraljevski koncert polzelskih cerkvenih zborov

6.   Predlogi slovesnosti v letu 2006 – dekanijski Napovednik

7.   Otroški malteški tabor Polzela 2006

8.   Razno – pobude in vprašanja

Ad 1  S pozdravom in pregledom dnevnega reda je pričela gdč. Janca Korber, kajti predsednik ŽPS se nam je pridružil šele proti koncu sestanka. Nadaljevali smo s predstavitvijo teme o oddaljenih. G. župnik Jože nam  je temo o »obhajanju cerkvenih praznikov« lepo predstavil s projekcijo na steni. Ob koncu smo zaključili temo z molitvijo in tako združili prvo in drugo točko.

Ad 2  Î

Ad 3  Janca je prebrala zapisnik zadnje seje, skupaj smo pregledali realizacijo sklepov. Z veseljem smo ugotovili, da so bili sklepi dokaj dobro realizirani. Realiziran ni bil le sklep o pomoči mladincev pri zavijanju miklavževih daril. Mladinci so bili pripravljeni…

Ad 4  Obhajali smo že tretjo adventno nedeljo, ki nam je še bolj približala Jezusov prihod. V petek, 16. decembra, pričenjamo devetdnevnico kot bližnjo pripravo na najlepši praznik - BOŽIČ.   Razpored sv. maš na božič bo po že ustaljenem redu. G. župnik je že povabil duhovnika, ki bo daroval sv. mašo, polnočnico, na Gori Oljki.

Pogovarjali smo se tudi o težavah pri ozvočenju v naši cerkvi (slaba slišnost, ko je veliko ljudi), zaradi tega bo potrebno poiskati ustrezno rešitev.

Pevski zbori bodo kot ponavadi  tudi letos veselo prepevali in obogatili bogoslužje polnočnice.

Za sam program se bosta dogovorili  ga. Andreja in ga. Milica, ki z veseljem pripravita otroke, da sodelujejo pri bogoslužjih.

SKLEP: Ga. Andreja se dogovori z ga. Milico, da pripravita program za polnočnico (21.00 in 24.00).

Ad 5    Kot vsako leto, bo tudi v letu 2006 Tri kraljevski koncert 8.1.2006, ob 16. uri. Koncert bo povezovala ga. Andreja Lesjak, za drobne pozornosti poskrbi ga. Tanja Drofenik, nagovor pa bo imel dekan in župnik Jože K.

Ob koncu koncerta bodo pevci pogoščeni z kuhanim vinom, zanj pa poskrbijo: Maks V., Rudi J., Jernej V., Ida R., in Janca K.

SKLEP:       1. Zaključni govor bo imel dekan in župnik Jože K..

2. Koncert povezuje ga. Andreja Lesjak.

3. Za darila poskrbi Tanja D.

4. Za pogostitev s kuhanim vinom poskrbijo: Maks V., Rudi J., Jernej V., Ida R., in Janca K.

Ad 6  G. Jože je pripravil projekcijo Napovednika za leto 2006, na dekanijski ravni. Skupaj smo pregledali pomembnejše praznike, obletnice in druge pomembne datume, ki jih ne smemo pozabiti. Nekaj smo jih dodali in nekaj prestavili. Izstopajo: »srebrna maša« g. Jožeta K., ki jo bo daroval 23.7.2006. To bo velik dogodek zanj in tudi za našo župnijo.

V oglasni deski, naj bi bil objavljen mesečni izpisek iz napovednika in nekoliko povečan, da bi ga lahko vernik brali.

Potrebno je tudi določiti vrstni red župnij za revijo cerkvenih pevskih zobrov na dekanijski ravni.

Vse druge podrobnosti pa bodo razvidne v Napovedniku za leto 2006.

Ad 7  G. Stanko N. je na kratko predstavil zamisli, kako bi nadgrajevali zastavljeni osnutek s prejšnje seje. Ker pa se mu je zgodila neljuba napaka, da je na službeni poti zamenjal kovček, nam ni mogel predstaviti pisnega gradiva. To bomo obravnavali na naslednji seji. Dorečeno je bilo naslednje:  * začetek »malteških otroških dnevov« bo v nedeljo, 25.6.2006, pri nedeljski maši. * Udeležba otrok od 1. do 9. razreda osnovne šole. * Trajanje 6 dni od 9 do 17. ure. * Zaključek s sv. mašo. * Komisijo, ki bo ta projekt spravila v življenje, sestavljajo: Jože K., Stanko N., Olga H., Mija B., Nuša S.

Ad 8  Pod to točko ni bilo posebnih tem.

Sejo smo zaključili z molitvijo od 21,45 uri.  Zunaj pa je močno snežilo.

Zapisala: Janja Sevčnikar