ŽUPNIJA SVETE MARJETE  P O L Z E L A

­­­­­­­­­­­­­­­

Datum: 13.03.2006

ZAPISNIK 2. seje ŽPS Polzela

Seja se  je pričela ob 19.00 uri  v prvi učilnici pod cerkvijo.

Prisotni člani:  Jože K., Stanko N., Marija G., Blaž J.,  Janca K., Ida R.,  Drago S., Rudi J., Jože Č., Tanja D.,  Jernej V., Mija B., Alenka O., Maks V. (58,33%)

Opravičeno odsotni člani: Janez B., Rok B., Janez C.,  Janja S., Vera J., Andreja L., Marko S., Zinka T., Marjana V., Primož Z. (41,67%)

Sejo je vodil g. Stanko N.

1.   Molitev

2.   Zapisnik prejšnje seje

3.   Statistika 2005

4.   Post 2006 – sodelovanje župnijskih skupin

5.   Srečanje birmancev in 'molilcev-botrov' (18.3.2006)

6.   Materinski dan

7.   Razno – pobude in vprašanja

Ad 1  Sejo smo pričeli z molitvijo 'Dnevna molitvena ura'.

Ad 2  Prebrali smo zapisnik prejšnje seje.

Ad 3  G. župnik nam je preko računalnika podal pregled podatkov - statistiko, s poudarkom na letu 2005, pa tudi primerjalno za več let nazaj.

Ad 4  V postnem času so sodelovali birmanci, predlog za naslednje leto pa je bil, da bi lahko katera od organiziranih skupin vodila npr. križev pot.

Ad 5  Srečanje birmancev in njihovih 'molivcev – botrov' bo v soboto 18.3.2006 kot je bilo dogovorjeno na januarski seji.

Ad 6  Materinski dan je 25.3.2006 s sv. mašo. Po maši pa je koncert dveh skupin s povezovalnim tekstom. Pogostitev, tako kot vsako leto, tudi letos prevzame stranka Nsi .

Ad 7  Razno:

a)     g. Stanko N. je podrobneje predstavil program 'Otroški malteški dnevi, Polzela 2006' - priloga zapisniku

b)     g. župnik je izpostavil problem nošenja križa na pogrebih. Po razpravi je bil sprejet:

SKLEP: Jože Č. bo vprašal Milana L., če je pripravljen prevzeti do dolžnost.

c)  Pogostitev članov ŽPS iz strani g. župnika.

Sejo smo zaključili ob 20.45 uri

Zapisala: Janca Korber

PRILOGA:

OTROŠKI MALTEŠKI DNEVI POLZELA 2006 (ORATORIJ)

Na prvi seji Komisije za pripravo programa oratorija dne, 19.1.2006 je bilo dogovorjeno naslednje:

-          začetek oratorija pod naslovom »Otroški malteški dnevi Polzela 2006« bo v nedeljo, 25. junija pri sv. maši ob 10.30 uri

-          kot rdeča nit oratorija bo: SLOVENSKI PROJEKT SVETI FRANČIŠEK ASIŠKI

Delavnice:

1. DUHOVNI POKLICI – (redovništvo, duhovništvo, študij itd)
  2. DOBRODELNIŠTVO – (prostovoljstvo, karitas, malteška pomoč, gasilstvo, obisk starejših v Šeneku)
  3. KULTURNO BOGASTVO ŽUPNIJE – (znamenja, kapele, križi, cerkve, malteška Komenda, Novi klošter, nekdanji dominikanski samostan, stare hiše, čebelnjaki, kozolci, park Šenek, itd)
  4. GLASBENA DELAVNICA – (narodne in nabožne ljudske pesmi, zbori, cerkvene orgle, pritrkovanje na malih zvonovih, itd)
  5. MALTEŠKA KONJENICA – (ogled hipoterapije z otroci s prirojenimi hibami, jahalne veščine, ostala opravila v zvezi s konji)

-          Športne aktivnosti in pohodništvo bodo vključeni v dnevne urnike skupin.

-          Najprej je potrebno pridobiti kandidata za vodja oratorija, ki bo šel na usposabljanje v Želimlje od 17. do 19. februarja.

-          Potrebno je pridobiti kandidate za animatorje, po tri animatorje za skupino 10 otrok.

-          Usposabljanje bi organizirali na Polzeli v mesecu marcu 2006.

-          Potrebno je dobiti voditelje delavnic, 2 – 3 za vsako delavnico.

-          Zbor otrok vsak dan ob 9.30 uri pri cerkvi, zaključek ob 17.00 uri pri cerkvi.

-          Vsi otroci, ki se bodo udeležili oratorija, bodo prejeli rutice z malteškim križem, po možnosti v več barvah (rumeno, zeleno, oranžno, rdečo in sinjemodro).

-          Ob zaključku oratorija naj bi izšlo posebno glasilo, v katerem bi s svojimi prispevki sodelovali mladi.

-          G. župnik Jože bo pripravil za naslednjo sejo še več informacij.

-          Vsi člani komisije pa moramo že sedaj takoj začeti pridobivati animatorje, med katerimi bi bili poleg srednješolcev tudi letošnji devetošolci.

Polzela, 20. januarja 2006                                                                                                                Zapisal:

Stanko Novak