ŽUPNIJA SVETE MARJETE  P O L Z E L A

­­­­­­­­­­­­­­­______________________________

Datum: 11.09.2006

IZVLEČEK IZ ZAPISNIKA 6. seje ŽPS Polzela

Seja se  je pričela ob 19.00 uri v prostorih pod cerkvijo. Sejo je vodil g. Stanko N.  Prisotni člani:  Jože K., Janez B., Stanko N., Marija G., Blaž J., Janca K.,  Andreja L., Alenka O., Janja S., Marko S., Drago S., Maks V.,  Rudi J., Primož  Z., Jernej V., Mija B., Janez C., Ida R., Tanja D.  Opravičeno odsotni člani:  Rok B., Marjana V., Vera J., Zinka T., Jože Č.

1. Molitev

2. Meditacija - Sv. pismo

3. Pregled zapisnika zadnje seje

4. Gora Oljka: 'lepa nedelja' –  povišanje sv. Križa (250 let Gore Oljke)

5. Srečanje bolnih in ostarelih

6. Zaposlitev katehistinje

7. Razno – pobude in vprašanja

Ad 1.  S pozdravom in uvodom v molitev je pričel g. Stanko N., gdč. Janca K. je prebrala psalm 27, biblična molitev,  nadaljevala je ga. Mija B. z odlomkom iz Sv. pisma.

Ad 2.  G. župnik je povedal, da stopamo v pastoralno leto svetega pisma. Preverili naj bi odnos do Sv. pisma, se spraševali o njegovem mestu v vsakdanjem življenju, v družinah, o odnosu do naše kulturne dediščine.

Ad 3.  G. Stanko N. je podal pregled zapisnika zadnje seje ŽPS. Bili smo veseli, kajti uspelo nam je realizirati vse zastavljene naloge, razen lepega vremena  za srebrno mašo. Na zapisnik ni bilo pripomb.

Ad 4.  Lepa nedelja na Gori Oljki bo potekala po že utečenem redu. Več pa smo se ustavili ob bližajoči se 250-letnici cerkve na Gori Oljki. Pogovori so tekli o različnih možnostih praznovanja, končno pa smo se odločili, da razmislimo o predlogih in idejah do naslednje seje.

Ad 5. Na tej seji smo imeli posebno čast pozdraviti g. Janeza B. Dobrodošla je bila njegova pomoč pri tej točki. Pomagal nam je odgovoriti na vprašanja kot so: kaj starejši pričakujejo ob tem srečanju; kdo naj bi sodeloval pri sv. maši; si želijo pogostitve; naj sodeluje več mladih ... Na vsa ta vprašanja in mnoga druga, nam je g. Janez B. z veseljem odgovoril. Meni, da je potrebno odnose okrepiti, več povezovanja, več sočutja, da bi starejši čutili, da so zaželeni, koristni ... Starejše razveseli tudi vsaka drobna pozornost vnukov, da se jim zahvaljujejo za podarjeno skrb in še veliko stvari nam je bolniški kurat Janez zaupal. Če bi vse strnili v en stavek: želijo si tiste pristne ljubezni, ki se ne da kupiti. Člani ŽPS smo po krajši razpravi bili na koncu enotnega mnenja in sprejeli

SKLEP:  Uvodni pozdrav bo imel g. Rok B., zato bo poskrbela ga. Mija B. Ga. Andreja L. pripravi tekste za sv. mašo, g. Stanko N. bo povabil vernike k sodelovanju, za branje prošenj, pozdrav miru ..., za spominske podobice bo poskrbel g. župnik. Po sv. maši se bolne in ostarele pogosti na ploščadi pred cerkvijo. Za pogostitev poskrbi gdč. Janca K. in povabi še ostale za pomoč pri pogostitvi (pecivo, sokovi, čaj ...).

Ad 6.  G. župnik Jože je najprej predstavil položaj posameznih katehistinj, glede na status zaposlitve. Vse imajo rešeno zavarovanje, razen ge. Erike, ki je trenutno na Zavodu za zaposlovanje in ji sedaj poteče pomoč iz tega naslova. G. župnik je mnenja, da je prav, da jo zaposlimo, ker je v veliko pomoč. Tako bi bil domači župnik Jože bistveno razbremenjen, ker ne bi imel tolikšnih skrbi z veroukom in bi se  lahko posvečal drugim stvarem ... Po krajši obravnavi te problematike in pohvalami katehistinje Erike, je bil soglasno sprejet

SKLEP:  Katehistinjo Eriko se zaposli za določen čas, za 20 ur tedensko za dobo enega leta z možnostjo podaljšanja. Zaposlitev se izvede preko Škofije Maribor, ki pokriva tudi stroške v zvezi z zaposlitvijo.

Ad 7. * G. Stanko N. je predstavil projekt obnove v Domu upokojencev na Polzeli. Gre za pomoč pri prestavitvi vseh pripomočkov za dnevno darovanje sv. maš v kristalni dvorani, ki jih daruje g. Janez B. Potrebna bo prestavitev v jedilnico, izdelati ustrezno omarico, za kar se je prostovoljno javil g. Stanko N. K sodelovanju bo povabil še g. Jožeta Č., ki pa ga na seji ni bilo.

* G. Marko S. je povedal, da so se na sestanku organistov pogovarjali, da bi nujno potrebovali klavinovo in ojačevalec. G. Stanko N. je dodal, da bi bilo možno uporabiti ojačevalec z Gore Oljke. G. župnik je še pripomnil, da bi bilo možno v tem letu nabaviti le-te pripomočke, ker se letos še ne bo urejala okolica cerkve, za kar se že zbira denar. Tako bi se ta denar namenil za nakup klavinove in ojačevalca. Vse skupaj bi zneslo med 400.000 in 500.000 SIT.

SKLEP:  Preveri se ojačevalec z Gore Oljke, če ustreza, če ne, se nabavi novi. Kupi pa se tudi klavinova.

* G. Jože K. še doda, da ima težave pri naročanju maš. V veliki večini verniki želijo, da se daritev sv. maše za njihove rajne daruje zvečer, ker se lahko sorodniki zberejo v večjem številu. Trenutno se je stanje malce popravilo, če pa bo potrebno, bi bila popoldan sv. maša tudi ob torkih.

* Dva skavta iz Griž sta pripravljena 'vzgojiti' nekaj kandidatov starejših od 19 let za voditelje skavtskih skupin po župnijah. Prijave kandidatov se zbirajo do konca tedna v župnišču. Prijavljena sta že ga. Erika in g. župnik Jože.

Seja je bila zaključena z molitvijo ob 22.15 uri.

Zapisala: Janja Sevčnikar