ŽUPNIJA SVETE MARJETE  P O L Z E L A

­­­­­­­­­­­­­­­

Datum: 11.12.2006

ZAPISNIK 9. seje ŽPS Polzela

Seja se  je pričela ob 19.00 uri  v prostorih pod cerkvijo. Prisotni :  Jože Kovačec, Stanko Novak, Marija Glasenčnik, Blaž Jelen, Vera Jeršič, Janca Korber,  Ida Rančigaj,   Drago Stropnik, Rudi Jazbec,  Zinka Terglav, Primož Zagoričnik,   Jernej Vošnjak, Maks Vasle

Sejo je vodil g. Stanko Novak. Opravičeno odsotni člani: Janez Bračun, Andreja Lesjak, Marko Slokar, Tanja Drofenik,Janez Cukjati, Rok Bastl,  Janja Sevčnikar, Jože Čas, Mija Bastl, Alenka Okorn, Marjana Vasle

1.   Molitev

2.   Meditacija-Sv.pismo

3.   Pregled zapisnika  prejšnje seje ŽPS

4.   Predlogi aktivnosti v letu 2007-Dekanijski napovednik)

5.   Koncerti

6.   Razno – pobude in vprašanja

Ad 1   Z molitvijo  je pričel g. Jože Kovačec iz »Oznanila«  - Domače bogoslužje v drugem adventnem tednu - z branjem iz nedeljskega evangelija: »Pripravite Gospodovo pot!« (Lk3,4)

Ad 2  Za  uvod in razmišljanje v drugo točko dnevnega reda, nam je g. Jože prikazal animacijo, ki jo je prejel preko e-pošte. S pomočjo računalnika pa nam je tudi posredoval predloge za branje sv.pisma

Ad 3  G.Stanko Novak je prebral zapisnik prejšnje seje. Pripombo je podal g. Drago na »miklavževanje«. Predlaga starostno omejitev otrok pri obdarovanju in sicer od 1 leta do 12 let. Po vsesplošni razpravi in predlogih, sprejmemo sklep:

SKLEP 1:   g. Blaž Jelen pripravi pravilnik obdarovanja otrok ob »miklavževanju« za naslednje leto do septembrske seje  v letu 2007.  ( Obvestilo o zadolžitvi mu bo posredovala Janca)

G. Jože Kovačec je dal pripombo na zadnji del zapisnika v povezavi praznovanja 80. letnice g. Bračuna in sicer zaradi nejasnosti same izvedbe praznovanja, prepoznega odziva članov ŽPS, …

Ad 4  Preko računalnika nam je g. Jože predstavil že izdelan Dekanijski napovednik; sproti smo ga dopolnjevali oz. spreminjali  s prošnjo g. Jožeta, da še podamo predloge.

Ad 5  Božični koncert  - organizator je Občina in kulturno društvo

Trikraljevski koncert - organizatorja sta g. Marko Slokar in ga. Mija Novak

Pri tej točki je g. Stanko dal pobudo, da se ob domačih nastopih zborov, kjer je organizator cerkev, ukine podarjanje cvetja zborovodjem.

SKLEP 2:  Ukine se podarjanje cvetja zborovodjem ob nastopih domačih pevskih zborov v domači cerkvi.

Ad 6  G. Stanko predlaga in tudi prevzame nalogo o odstranitvi avtodoma na parkirišču pod cerkvijo. Lastnik avtodoma je delavec pri steklarju.

Ga. Marija Glasenčnik se zahvali g. župniku za  podane bogate duhovne misli.

Sejo smo zaključili z molitvijo ob 22.00 uri.

Zapisala: Janca Korber