ŽUPNIJA SVETE MARJETE  P O L Z E L A

­­­­­­­­­­­­­­­______________________________

Datum: 08.10.2007

IZVLEČEK IZ ZAPISNIKA 8. (26.) seje ŽPS Polzela

Seja se  je pričela ob 19.00 uri v prostorih pod cerkvijo.

Prisotni člani:  Jože K., Stanko N., Blaž J., Janca K., Ida R., Drago S.,  Marko S.,  Anton Z., Janja S., Alenka O., Marjana V., Tanja D., Maks V., Marija G., Jože Č., Mija B., Rudi J. Opravičeno odsotni člani:  Janez B., Rok B., Vera J., Janez C., Zinka T., Andreja L., Jernej V., Primož Z.

Sejo je vodil g. Stanko Novak

1. Molitev
2. Meditacija - družina
3. Pregled zapisnika zadnje seje
4.
Srečanje bolnih in ostarelih (14.10.2007)

5. Poročilo o pripravah na sv. misijon

6. Zahvalna nedelja (4.11.2007)

7. Romanje župnijskih sodelavcev

8. Razno – pobude in vprašanja

Ad. 1.  Uvod v molitev je pričel  g. Stanko N., ga. Marija G. je nadaljevala z  molitvijo v zahvalo po obhajilu, ki jo je pripravila za slovesno sv. mašo na Gori Oljki ob 250-letnici, pa žal, takrat ni bila izvedena.

Ad. 2.  Člani ŽPS smo poleg vabila prejeli še prispevek »V letu družine 2007/2008«, kjer so bila opredeljena področja, za sodelovanje pri bogatitvi družine, kot osnovne celice družbe. Ta področja so: * oznanjevanje * bogoslužje * dijakonija. Po krajšem premisleku, je vsak član ŽPS izbral svoje predloge, ki se mu zdijo zelo pomembni. Želeli bi kaj več izvedeti na določeno temo ali sodelovati pri posameznih projektih:

1. Mlade je potrebno seznanjati in pripravljati na zakonsko in družinsko problematiko (seminarji, delavnice, kateheze, DHV, vračanje mladih v družino ...)

2. Ustanavljanje posebnih skupin za ranjene družine (zloraba, alkohol, zasvojenost z drogo, nasilje, družinske depresije, mešana veroizpoved, socialne stiske, brezposelni, pravna pomoč, pomoč velikim družinam, spremljanje in pomoč po poroki, skupine za medgeneracijsko sodelovanje,  pomoč starejšim zakoncem, vdovcem ...)

3. »Družina moli!« (molitvenik), vrnitev molitev v družino, stanovanje »opremiti« s svetimi znamenji (križ, kropilnik, Sveti Duh, Bogkov kot, rožni venec (molek), svete podobe, hišni žegen ...)

4. Redno praznovanje zakonskih jubilejev.

5. Molitev za družine, ki naj bo redna pri maši, molitvena povezanost družin (družinska molitvena skupina) med seboj (da druga za drugo molijo).

6. Poživiti in posodobiti ljudske šege in običaje, ki so povezani s krščanstvom.

7. Nuditi bližino in pomoč družinam z bolnim ali prizadetim članom ali s posebnimi potrebami, z ostarelo osebo, samohranilkami …

To so bile najpogosteje omenjene teme. Konkretno o izvedbi pa n naslednji naslednjih sejah.

Ad. 3.  G. Stanko N. je podal vsebino zadnje seje. Nanj ni bilo pripomb.

Ad. 4.  Pod to točko smo razmišljali, kako nagovoriti ostarele za obisk  sv. maše, in jih povabiti k sodelovanju. Ga. Tanja bo pripravila potrebna besedila, g. Stanko bo osebno povabil ostarele k sodelovanju in jim razdelil potrebna besedila. Vsi pa smo nagovorjeni za pomoč ostarelim, da se bodo sv. maše lahko udeležili.

Ad. 5.  Ga. Mija B. nam je povedala, da se pripravljalni odbor še ni uspel sestati na to temo, zaradi številnih nalog, ki so jih imeli pri pripravah ob 250-letnici Gore Oljke. Določen je bil datum sestanka pripravljalnega odbora za sv. misijon in sicer v ponedeljek, 5.11.2007 ob 18. uri.

Ad. 6.  Na zahvalno nedeljo bo še posebej slovesno na Gori Oljki. Maša bo v latinščini. Moški zbor se intenzivno pripravlja. Po daritvi sv. maše se bomo poveselili ob pečenem kostanju in moštu, kot je že tradicija.

G. Blaž je tudi opozoril na zbiralno akcijo Karitas »dar jeseni«, ki bo v soboto 13.10.2007 (od 9 -16 ure).

Ad. 7.  G. Jože je izpostavil problem, glede romanja župnijskih sodelavcev, da so bile pripombe nekaterih sodelavcev. Po krajši razpravi smo bili enotnega mnenja: SKLEP: Romanje župnijskih sodelavcev ostane, kot je bilo do sedaj.

Ad. 8.          G. Marko je povabil k sodelovanju, branja Sv. pisma na Gori Oljki, ki bo še prvi petek v novembru (2.11.2007), še posebej tiste, ki se te pobožnosti še niso udeležili.

-         G. župnik je izpostavil problem osvetljevanja cerkva ponoči - nov zakon o prepovedi osvetljevanja nočnega neba - svetlobnem onesnaženje vesolja. SKLEP: Osvetlitev naših cerkva do nadaljnjega ostane takšna, kot je.

-         Župnik Jože je tudi povedal, da bo letos dekanijski dan 18.11.2007, potrebovali  pa bi koordinatorja in zapisnikarja. G. Marko S.  je prevzel nalogo koordinatorja, kot njegova prva naloga pa bo izbira ustreznega zapisnikarja … Dekanijski dan bo v Petrovčah.

-         G. Jože tudi pove, da bo 19. oktobra našo župnijo obiskal g. Dušan Egidij Kubot, naš nekdanji katehet, dijakon in duhovni pomočnik, ki si sedaj nadvse prizadeva obuditi pobožnost zadoščevanja Jezusovemu in Marijinemu Srcu. Pri večerni maši bo spregovoril,  po njej pa skupaj z nami opravili molitveno uro pred Najsvetejšim. Nasprotovanja ni bilo.

Z molitvijo smo zaključili ob 21. uri. Ob kozarčku in dobrotah  smo se še  malce poveselili. Pogostitev so nam pripravili slavljenci meseca oktobra (Drago, Mija in Janca),  mi pa smo se  jim zahvalili za vestno delo v ŽPS in jim zaželeli mnogo zdravja, veselja in božjega blagoslova na nadaljnji življenjski poti.

Zapisala

Janja Sevčnikar