ŽUPNIJA SVETE MARJETE  P O L Z E L A

­­­­­­­­­­­­­­­______________________________

Datum: 10.12.2007

IZVLEČEK IZ ZAPISNIKA 10. (28.) seje ŽPS Polzela

Seja se  je pričela ob 19.00 uri v prostorih pod cerkvijo.

Prisotni člani:  Jože K., Stanko N., Blaž J., Ida R., Drago S.,  Marko S.,  Anton Z., Janja S., Primož Z., Marjana V., Marija G., Zinka T., Janez C., Rudi J., Jernej V. Opravičeno odsotni člani:  Janez B., Rok B., Vera J., Andreja L., Alenka O., Mija B., Maks V., Janca K., Tanja D., Jože Č.

Sejo je vodil g. Stanko Novak

1. Molitev
2. Študijski del - družina
3. Pregled zapisnika zadnje seje
4.
Sveti misijon

5. Pregled aktivnosti v letu 2008-Dekanijski napovednik

6. Koncerti

7. Razno – pobude in vprašanja

Ad. 1.  G. Stanko N. je pričel z Molitvijo za družine, ki smo jo skupaj prebrali iz priloge.

Ad. 2.  G. Anton je predstavil primer hišnega »žegna«. Prinesel je dva primera, ki smo ju prebrali. V prvem primeru je šlo za malo starejši izvod, to je bilo razbrati iz jezika in obsega blagoslova (zajete so tudi živali v hlevu …) ter drugi primer, ki ponazarja Sveto družino in ima novejše besedilo. Skupaj smo se dogovorili, da še malce pobrskamo in poiščemo še kakšno možnost. Odločili smo se, da bi hišni žegen pripravili; vsebinsko, jezikovno in grafično oblikovanje, do misijona. Strinjali smo se, da bi to izbiro in izvedbo zaupali g. Antonu in g. Blažu.

SKLEP:  G. Anton in g. Blaž pripravita (preuredita jezikovno in grafično) hišni žegen do naslednje seje v januarju 2008.

Ad. 3.  G. Stanko je prebral zapisnik zadnje seje. Sproti smo se pogovorili o zadolžitvah iz prejšnje seje in pregledali realizacijo.

- G. Anton je prinesel primer hišnega žegna, ga. Janja je pripravila molitev za družine, ki smo jo že uporabili pri uvodu v sestanek. - Ga. Marija G. je prebrala predloge za motivacijo otrok pri pripravah na prejem zakramenta sv. birme. Pripravljena je organizirati sestanek z animatorkami, da bi skupaj preučile možnosti za izdelavo plakatov na temo o družini, ljubezni do stvarstva … Te plakate bi potem razstavili in predstavili pri sv. mašah v cerkvi. S tem bi še bolj približali aktualno temo o družinah širši množici.

SKLEP:  Ga. Marija bo organizirala sestanek z animatorkami za pripravo na sv. birmo, da pripravijo razmišljanja, plakate, na temo o družini, ljubezni do stvarstva, odnos do staršev … Čas izvedbe: predvidoma do misijona.

Ga. Tanja ni bila prisotna na sestanku, vendar je g. Primož povedal, da bo pripravila predlog za naslednjo sejo, za kar je bila zadolžena. G. Cukjati se je prostovoljno javil za pomoč pri vzpostavitvi komunikacije, poskrbel bo za potrebne telefonske številke.

SKLEP:  Ga. Tanja, g. Stanko in g. Janez C. pripravijo predlog poteka dela za pomoč v družini do naslednje seje.

Ad. 4.  Župnik  Jože je povedal, da bo v sredo, 12.12.2007, ob 18h sestanek pripravljalnega odbora za sv. misijon s p. Petrom Lavrihom. Na sestanku naj bi se dogovorili podrobnostih o poteku misijona.

SKLEP:  Pripravljalni odbor za  sv. misijon pripravi poročilo za naslednjo sejo ŽPS.

Ad. 5.  Župnik Jože je pripravil preko računalnika pregled Dekanijskega napovednika za leto 2008. Skupaj smo pregledali načrtovane dejavnosti za naslednje leto, nekatere stvari dodali ali spremenili in v grobem pripravili koncept za tisk.

Ad. 6. Koncerti bodo potekali podobno kot v preteklem letu.

Ad. 7.  G. župnik se je dogovoril z diakonom Gorazdom Bastašičem za sprejem v naši župniji – v nedeljo, 23.12.2007 pri drugi in tretji maši (ob 9 in 10.30 uri). To nedeljo bodo pri daritvi sv. maše sodelovali tudi skavti. Člani ŽPS smo bili enotnega mnenja, da g. Gorazdu nekaj poklonimo … Za nagovor, smo zaprosili g. Marka S.

Koledovanje bo potekalo kot v lanskem letu. Želeli bi, da bi bilo množično. Družine, ki želijo sprejeti kolednike, se morajo prijaviti v župnišču, da ne pride do nesoglasij. Otroke, ki bodo sodelovali kot koledniki, pa bomo počastiti z večerjo (picami), ga. Erika in g. Marko se dogovorita o izvedbi.

Seja je bila zaključena ob 21.30 uri, z molitvijo.

Po končani seji smo želeli voščiti g. Janezu Bračunu, ki je prav na ta dan praznoval svoj rojstni dan, zato smo zanj priskrbeli lep šopek. Ker pa gospoda Janeza na seji ni bilo, mu je šopek odnesla ga. Ida, v imenu članov ŽPS.

Da ne bi bila seja prekratka, pa sem za kulinarične dobrote poskrbela kar sama, Janja, saj tudi jaz praznujem v tem mesecu. Moram priznati, da so me člani ŽPS prav prijetno presenetili. Hvala članom ŽPS, da so tako prijetni in pozorni.  Ob koncu smo sklenili, da dobre stvari ohranimo in nadaljujemo z njimi v naslednjem letu. Bili smo enotnega mnenja, da bi v naslednjem letu  praznovali godove članov ŽPS. Zaključil se je prijeten večer z zastavljenimi cilji in veselim vzdušjem.  Bogu hvala za čudovit večer.

Zapisala

Janja Sevčnikar