ŽUPNIJA TREBNJE

POLJSKE IN GORSKE MAŠE - V aprilu, maju in juniju bo veliko  svetih maš za dobro letino in blagoslov pri delu. Včasih ste jim rekli, da so poljske in gorske maše. Poljske za vse kar raste na poljih, travnikih in vrtovih, gorske pa za vinograde. Ker mlajšim ta govorica ni tako blizu in ker večina dela po uradih, tovarnah, trgovinah itd., smo izraz za to mašo spremenili – za dobro letino in blagoslov pri delu. Vabljeni, da takrat, ko bo sveta maša za vašo vas ali mesto, pridete, da skupaj molimo. Sveta maša ni čudežno dejanje, ki bi vse probleme glede podnebja, škodljivcev in dela kar izničilo, ampak je prošnja Bogu, naj nam pomaga, da nam bo tisto, za kar se bomo v letošnjem letu trudili, obrodilo sadove in nam bo v korist. Ker živimo v času velike blaginje, naj bodo te maše tudi zahvaljevanje za vse dobrine, ki smo jih že deležni.

ŽEGNANJE V LUKOVKU s sveto mašo na čast sv. Juriju bo v nedeljo, 21. aprila, ob 10.00. Blagoslovili bomo novo špico na zvoniku, novo streho na cerkvi in konje. Za stroške obnove smo do zdaj zbrali 23.169,85€. Hvala, Bog povrni in se priporočamo še za naprej. Dolga imamo še 69.830,15€.

ŽEGNANJE NA RAČJEM SELU bo v soboto, 4. maja, ob 18.00. Škof msgr. dr. Andrej Saje bo posvetil tri nove zvonove in blagoslovil obnovitvena dela v zvoniku. Mehanika in elektrifikacija bosta tudi zamenjana. Za stroške obnove smo zbrali že 23.321,26€. Hvala vsem darovalcem za velike in male prispevke in se priporočamo še za naprej.

TEDEN MOLITVE ZA NOVE DUHOVNE POKLICE bo od 14. do 21. aprila. Vabljeni, da se pogovarjamo in premišljujemo o novih duhovnih poklicih in molimo zanje. Spodbujajmo mlade, da se kdo odloči tudi za ta poklic.

ROMANJE PRVOOBHAJANCEV z družinami peš na Zaplaz bo 1. maja ob 7.00 izpred župnijske cerkve v Trebnjem. Ob 10.00 bo tam sveta maša. Vabljeni tudi ostali.

PRVO SVETO OBHAJILO bo v nedeljo, 12. maja, ob 10.00. Podprimo prvoobhajance z molitvijo, besedo in svojim lepim zgledom prejemanja svetega obhajila.

ŠMARNICE bodo za otroke in odrasle v maju vsak dan ob 18.30 v Trebnjem, razen ob nedeljah. Vabljeni, da skupaj častimo Nebeško Mati Marijo. Če bi kdo želel imeti šmarnice še kje drugje, naj se do nedelje, 23. aprila, javi za gradivo. Večkrat kdo potarna, zakaj ni šmarnic tukaj ali tam. Ali si pripravljen/a sam/a ali še s kom organizirati v svoji vasi ali pri bližnji kapelici ali v svoji hiši šmarnično pobožnost z branjem šmarničnega branja, prebranimi litanijami in še kakšno lepo Marijino molitvijo? Lahko je tudi samo parkrat na teden. Sporoči, če si pripravljen/a.

PREDAVANJE IN POGOVOR o vzrokih bolezni in bolečin, ki jih bo v luči Svetega pisma predstavil Boštjan Hari v Kulturnem domu Dobrnič v sredo, 24. aprila, ob 18.30.

»TAWK SHOW« MOJA VERA pripravljata diakon Matic Vidic in dramski igralec Pavle Ravnohrib v petek, 19. aprila, ob 19.30 v Kulturnem domu Trebnje. O veri smo ljudje zelo intimni, o njej ne govorimo radi, saj je večkrat prežeta s sramom. Ta sram bosta poskušala pregnati slovenski igralec Pavle Ravnohrib, ki se bo v dialogu z diakonom in terapevtom Maticem Vidicem sprehajal po intimnih predelih življenja. Vabljeni radovedneži, skeptiki, ateisti, preprosti, zahtevni, mladi, stari, žalostni, izobraženi, ljudje dobre volje in iskalci.

KRŠČEVANJE bo v mesecu aprilu v nedeljo, 28. aprila, ob 10.00. Za prijavo otroka za krst potrebujete družinsko knjižico, rojstni list otroka in potrdilo o primernosti za botra, če ni iz naše župnije. Če boste izbrali dva botra, naj bosta moški in ženska. Boter naj bo ali samski ali pa cerkveno poročen. Priprava na krst bo v župnišču v Trebnjem v četrtek, 25. aprila, ob 20.00. Priprava za krst PRVEGA OTROKA je v četrtek, 18. aprila, ob 20.00 v župnišču v Šentrupertu.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE CERKVE:, 20.4. Baragov trg, Goliev trg, Gubčeva ul., Odrga in Pod gradom, 27.4. Pehanijeva, Glavarjeva ul. in Reber, 4.5. Krestova, Ul. OF in Vegova ul.. Čiščenje je običajno ob sobotah ob 8.00. Če želite drug dan ali uro, sporočite. Za rože in cerkev ste darovali: Ul. herojev 90,00€, Maistrova in Dolenjska ul. 230,00€. Hvala za delo in darove.

ODDANE MAŠE: za zdravje, za blagoslov pri študiju, +družina Jarc in Uhan (Rodine), +Matevž Makovec, +družina Avbar, +Drago Gabrijel in starši Rogelj, +Marija Kolenc (2xnečaki Koršič, 1xMarinčičevi, 1xCesarjevi), +družina Mele, za zdravje, +Stane in Amalija Marn, +Alojzij in Jožefa Pate, +Janez Pate, za zdravje, +Darko Perko, +družina Kolenc.

nalagam novice...